Naga MarketsTron (TRXDlaczego TRON tak bardzo interesuje inwestorów?) jest kryptowalutą działającą na łańcuchu blokowym Tron, którego celem w długim terminie jest zrewolucjonizowanie branży rozrywkowej. Dlatego też, zespół nawiązał współpracę z największymi producentami gier, portalami streamingowymi czy społecznościowymi. Cofnijmy się jednak trochę w przeszłość. Tron został stworzony przez Justina Suna.

Dlaczego TRON tak bardzo interesuje inwestorów?

Na początku, TRX został zbudowany na bazie Ethereum, jako token ERC-20

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak po jego ICO jego twórcy stworzyli własny łańcuch blokowy Tron, do którego ostatecznie został przeniesiony TRX.

Dzięki temu, że łańcuch blokowy jest szybki i niezawodny, Tron może skalować się znacznie lepiej niż starsze projekty i dodatkowo jest w stanie bardzo szybko obsłużyć olbrzymie ilości transakcji. Dlatego też projekt wydawał się idealny pod mikropłatności – chociażby w grach, z zastrzeżeniem, że przy standardowych transferach pieniężnych również spełniał swoją rolę.

Ostatecznie projekt zaczął również znalazł zastosowanie przy smart kontraktach i dApp, dążąc do oferowania podobnych produktów i rozwiązań jak Ethereum, w tym także własnego tokena, którego deweloperzy mogą wykorzystać do tworzenia kryptowalut opartych na Tronie.

Wszystko to dało Tron potencjał do bardzo dużego i szybkiego wzrostu i zebrania szerokiej akceptacji w środowisku. Przez pewien okres prawie codziennie pojawiały się komunikaty o nowo podpisanych partnerstwach z giełdami i innymi firmami kryptograficznymi. Najważniejszym wydarzeniem jednak był fakt, że Tron kupił BitTorrent z zamiarem umożliwienia seederom torrenta zarabiania waluty poprzez wymianę plików.

Od pewnego czasu, firma Tron również aktywnie pracuje nad wejściem do branży DeFi i tym samym przyciągnięciem jeszcze większej liczby użytkowników.

Capitalcom

Historia i analiza cen TRX

Zanim przejdziemy do prognozowania cen, spójrzmy krótko wstecz i przeprowadźmy analizę, jak zachowywała się cena kryptowaluty w przeszłości.

Firma TRX ma swój początek w połowie września 2017 roku, a początkowa cena wynosiła 0,001984 USD. Moneta szybko znalazła się w trendzie wzrostowym (największym dotychczas), a finalnie cena wzrosła aż do rekordowego poziomu w wysokości 0,275647 dolarów.

Podczas pamiętnej krypto-zimy, TRX stracił większość swojej wartości, podobnie jak wszystkie inne kryptowaluty. Po tej wyprzedaży cena Trona ustabilizowała się i przez pewien czas wahała się pomiędzy 0,040 a 0,025 USD. Następnie w kwietniu 2018 roku nastąpił kolejny gwałtowny wzrost, a zaraz po nim spadek, po którym cena Trona konsolidowała między 0,015 a 0,025 USD.

Cyfrowa odbijała się na zmianę do wymienionych poziomów przez większość ostatnich dwóch lat, od czasu do czasu nieznacznie wybijając się powyżej lub poniżej, ale nigdy trwale. Nawet teraz, w momencie pisania, 23 listopada, cena TRX jest tylko nieznacznie wyższa, oscylując na poziomie 0,030106 dolarów, mimo, że w tym samym czasie Bitcoin (BTC) wzrósł do 18,600 dolarów – mniej o 1500 dolarów od swoich rekordowych poziomów.

Co aktualnie dzieje się z ceną Tron?

W ostatnim czasie Tron zanotował silny wzrost zainteresowania, co potwierdza fakt, że wolumen transakcji dApp w ramach projektu przewyższył ostatnio wolumen dApp Ethereum. W październiku wolumen transakcji Ethereum wzrósł o 79% w porównaniu do poprzedniego miesiąca, a w analogicznym okresie wolumen Trona zwiększył się o 83%.

Wielu inwestorów uznało to za znak, że Tron w końcu dogania Ethereum. Jak już wspomnieliśmy, nowa fala wzrostowa była spowodowana głównie przez aktywność na polu dApp, szczególnie TRONCHAIN i TRON2GET, z których oba zostały sklasyfikowane jako dAppy “wysokiego ryzyka”.

Co więcej, wraz z końcem października firma Tron uruchomiła również JustLink, który jest odpowiednikiem Chainlink w jej sieci. Niedawno projekt przyjął ponad 3000 tokenów Wrapped Bitcoin, a TRX i kilka innych kryptowalut opartych na Tronie jest przymierzanych do wsparcia przez Coinbase Custody.

Dlaczego cena TRX może wzrosnąć?

Kryptowaluta Tron ma przed sobą świetlaną przyszłość, tego niemal nikt nie kwestionuje. Projekt wykazał się innowacyjnością i wielkimi ambicjami, co pomogło mu pozyskać wielu nowych użytkowników. Jego celem jest prześcignięcie Ethereum, choć obecnie jest do tego daleka droga.

Tron stale się rozwija, jego ekosystem nieustannie się powiększa, szczególnie jeśli chodzi o dAppy, nowe projekty i szeroko pojęte usługi. Jego łańcuch blokowy jest szybki i skalowalny, co daje mu przewagę nad starszymi projektami, które zazwyczaj są wolniejsze, a tym samym droższe pod względem opłat transakcyjnych.

Pełna treść artykułu została opublikowana na stronie Capital.com.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here