Naga MarketsPrognoza cen Stellar Lumens - czy zanotuje gwiezdny rajd w 2021 roku?Stellar Lumens jest w tym roku jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Niektórzy eksperci określili Stellar (XLM) jako “wisienkę na torcie, na którą każdy powinien stawiać”. Sprawdźmy, czy to stwierdzenie jest prawdziwe i czy powinieneś rozważyć inwestycję w Stellar Lumens w 2021 roku. Analiza cen Stellar Lumens: jaka jest obecnie sytuacja XLM?
Z kapitalizacją rynkową wynoszącą 1 741 912 801 USD i ogólną podażą 20 853 997 348 XLM, Stellar zajmuje pozycję na liście dwudziestu najlepszych kryptowalut, okupując 17 miejsce w trakcie tworzenia tego artykułu. Najbliższymi konkurentami Stellar są Ethereum (ETH), TRON (TRX) i Cardano (ADA).

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Te artykuły również Cię zainteresują
Analiza cen Stellar Lumens: jaka jest obecnie sytuacja XLM?

Na koniec października 2020 r. kryptowaluta była notowana na poziomie 0,082 USD, czyli o 30% niższym od 52-tygodniowego szczytu XLM wynoszącego 0,118 USD z 17 sierpnia i o 192% wyższym od 52-tygodniowego dołka wynoszącego 0,028 USD od 12 marca 2020 r.

Patrząc wstecz na historię cen Stellar, trudno sobie wyobrazić, że cena XLM będzie notowana w najbliższej przyszłości w rejonach jednego dolara. W 2014 r., kiedy po raz pierwszy przedstawiono projekt na giełdach, cena XLM została ustalona na poziomie około 0,0012 USD. Rosnące zainteresowanie inwestorów zwiększyło cenę do 0,01 USD w tym samym roku, zwiększając dziesięciokrotnie wartość Stellar Lumens (XLM).

Po tym znaczącym wzroście, cena XLM spadła. Od tego czasu do kwietnia 2017 r. Lumens konsolidował w pomiędzy poziomami od 0.0012 USD do 0.0038 USD.

Po wyłamaniu poziomu oporu 0,0038 USD w 2017 roku, XLM rozpoczął marsz w górę i 15 września naruszył poziom 0,0063 USD. Kolejnego dnia ponownie cena wzrosła o ponad $0.01. Tendencja wzrostowa utrzymała aż do 4 stycznia 2018 roku, kiedy Stellar zbliżył się do magicznej bariery 1 USD.

Po szybkim wzroście cen nastąpił gwałtowny spadek. Stellar stał się jednym z najgorszych altcoinów podczas tzw. Krypto zimy 2018 roku, co spowodowało 90-procentowy spadek z rekordowych poziomów.

Rok 2019 nie przyniósł żadnych pozytywnych wiadomości, które mogłyby wesprzeć Stellar. Cena XLM wahała się w przedziale od 0,04 do 0,16 USD, a sytuacja zaczęła się poprawiać dopiero na początku 2020 roku.

Capital.com
Capital.com: handluj złotem z niskim spreadem (0.20$) i bez prowizji! SPRAWDŹ NAS

Tło Stellara: co sprawia, że XLM wyróżnia się z tłumu innych kryptowalut

Kryptowaluta XLM została stworzona w 2014 roku w celu zmniejszenia luki pomiędzy światem kryptowalut a tradycyjnymi finansami. Od tego czasu Stellar współpracuje z jednymi z najsilniejszych firm finansowych i technologicznych, w tym Deloitte, IBM i Stripe, a także z kilkunastoma instytucjami finansowymi i płatniczymi w Azji i Europie.

Firma ma ambicje stać się globalnym cyfrowym pomostem dla płatności poprzez połączenie ludzi, systemów płatności i banków. Wyjątkową przewagą konkurencyjną Stellar jest ekstremalnie niski koszt transakcji, który wynosi mniej niż grosz, co pozwala każdemu na szybkie i tanie przekazywanie pieniędzy.

Założony w 2014 roku przez Jeda McCaleba i Joyce’a Kim, Stellar zrealizował ponad 450 milionów transakcji na ponad czterech milionach kont osobistych.

Stellar nie ma na celu zastąpienia tradycyjnego systemu finansowego, natomiast pracuje nad integracją kryptowalut z istniejącym środowiskiem. Sieć Stellar nadaje się również do handlu innymi kryptowalutami. Oprócz XLM, użytkownicy sieci Stellar mogą przesyłać Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) lub dowolną inną walutę.

Stellar rozbudowuje swoją sieć i poszerza obszary zastosowań, zmieniając tradycyjny świat płatności w spokojny, przemyślany sposób. Dostrzegając potencjał projektu, Samsung zapowiedział współpracę ze Stellar, wprowadzając XLM do swoich wybranych smartfonów Samsung Galaxy.

Prognoza cen Stellar Lumens 2021: analiza techniczna

W ostatnim czasie ceny Stellar Lumens spadały – o 2,28 procent w poniedziałek, 27 października. XLM zanurkował poniżej pierwszego istotnego poziomu oporu – 0,0815 USD, notując w najniższym momencie dnia cenę 0,0798 USD.

Następnie notowania Stellar odbiły się pokonując poziom 0,0815 USD, rosnąc do 0,8226 USD w momencie pisania tej analizy. Następny ważny poziom oporu to 0,083 USD.

Tworząc długoterminowe prognozy cenowe XLM, możemy zauważyć, że Stellar Lumens tworzy ogromną formację odwróconej głowy z ramionami, gdzie poziom 20 centów działa jako linia szyi, czyli opór.

Zgodnie z tym schematem, przyszła cena Stellar Lumens może w 2021 roku jeszcze spaść, tworząc prawe ramię, zanim na dobre rozpocznie się ruch wzrostowy.

Prognoza cen XLM 2021: opinia analityków

Jak to zwykle bywa, analitycy prezentują różne poglądy na temat prognozy cen Stellar Lumens (XLM) na 2021 i kolejne lata. Większość z nich zgadza się jednak, że Stellar ma duży potencjał wzrostu w przyszłości, przewidując wzrost z obecnych poziomu w rejonie 0,20 USD pod koniec tego roku do 1,11 USD w ciągu trzech lat.

Zgodnie z prognozą Trading Beasts’ Stellar Lumens, średnia cena XLM osiągnie 0,11 USD do końca 2020 roku. Analitycy uważają, że będzie to najniższy cel cenowy dla Stellar na najbliższe kilka lat, przewidując wzrost do 0,19 USD do 2023 roku.

Inny serwis analityczny – Coinliker, podziela bardzo pozytywną prognozę Stellar, spodziewając się wzrostu do 3,33 dolarów w ciągu pięciu lat. Analitycy postrzegają Stellar jako doskonałą opcję inwestycyjną w dłuższej perspektywie czasowej, ponieważ technologia ta rozwija się i każdego dnia przynosi nowe przypadki zastosowania.

Prognoza cen Stellar LumensTymczasem Walletinvestor, portal znany z konserwatywnych prognoz, przedstawił dość niedźwiedzią wizję dla cen Stellar Lumens na 2021 rok. Uważają oni, że w okresie 12 miesięcy cena XLM spadnie z 0,0824 USD do 0,0105 USD, co jest jasną sugestią, że nie jest to najlepszy pomysł na inwestycję długoterminową.


Podsumowanie: czy Stellar jest będzie dobrą inwestycyjną w 2021 roku?

Chociaż analitycy mają mieszane zdanie na temat przyszłej ceny Stellar Lumens, to omawiana kryptowaluta raczej powinna wzrosnąć w najbliższym czasie, a inwestorzy mogą oczekiwać naruszenia poziomu 1 USD, jako całkiem realnego celu byczych prognoz.

Budując reputację idealnego transgranicznego środka płatniczego, Stellar rozszerza swoją światową popularność jako szybkie i opłacalne rozwiązanie, które jest w stanie przetwarzać do 1000 transakcji na sekundę pobierając 0,00001 lumenów, czyli zaledwie ułamek grosza.

Partnerstwo Stellar z IBM i jego szerokie zastosowanie na Południowym Pacyfiku, gdzie odpowiada już za 60 procent płatności transgranicznych w korytarzu wymiany handlowej, sprawia, że warto sprawdzić XLM.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here