Naga Markets

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta na świecie po Bitcoinie, zdobyła w ostatnich latach dużą popularność dzięki swojej platformie, która umożliwia tworzenie aplikacji DeFi i NFT. Po osiągnięciu rekordowego poziomu powyżej 4000 USD w maju 2021 r., ETH doświadczył znacznej korekty cen, co spowodowało, że inwestorzy i traderzy zastanawiają się, jaką przyszłość dla kursu ETH przyniesie rok 2023. W tym artykule przedstawiamy pięć potencjalnych powodów, dla których ETH/USD może osiągnąć poziom 3000 USD zdaniem ekspertów z Cryptoticker.

Powód 1: Powrót rynku byka

Pierwszym powodem, dla którego Ethereum może osiągnąć 3000 USD w 2023 roku, jest zdaniem analityków powrót byczego trendu podobnego do tego z 2020 r. Zapotrzebowanie na DeFi, NFT i inne zastosowania Ethereum nadal rośnie, a ETH ma szansę osiągnąć nowe historyczne maksima. Niektórzy eksperci przewidują ceny powyżej nawet 10 000 USD.Powód 2: Korekta rynku

Drugim potencjalnym czynnikiem jest korekta rynkowa. Po dłuższej bessie (która trwa od ponad roku) korekta rynkowa jest naturalnym zjawiskiem i może spowodować znaczny wzrost cen. W negatywnym scenariuszu ETH mogą spaść poniżej 1500 USD, jednak zdaniem ekspertów z Cryptoticker pod koniec 2023 roku cena ETH może ponownie wzrosnąć i osiągnąć poziom 3000 USD.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Powód 3: Konkurencja ze strony innych łańcuchów bloków

Trzecim powodem jest konkurencja ze strony innych łańcuchów bloków. Ethereum jest wiodącym blockchainem dla DeFi i innych zastosowań, choć stoi w obliczu ostrej konkurencji ze strony innych projektów blockchain. Jeśli Ethereum utrzyma swoją dominację na rynku, jego ceny mogą znów poszybować w górę.

Powód 4: Zwiększona adopcja instytucjonalna

Czwartym powodem dla wzrostu cen Ethereum jest zwiększona adopcja instytucjonalna. Instytucje finansowe coraz chętniej inwestują w kryptowaluty, a Ethereum zyskuje na popularności dzięki swojej platformie DeFi. Wraz z zwiększoną adopcją instytucjonalną, popyt na Ethereum może wzrosnąć, a to z kolei powinno prowadzić do wyższych cen.

AVA Trade

Powód 5: Innowacje i adopcja

Piątym powodem jest rozwijający się ekosystem DeFi, który przyciąga coraz więcej inwestorów. Zdecentralizowane finanse (DeFi) były znaczącym motorem wzrostu Ethereum i oczekuje się, że trend się utrzyma.

– Podsumowując, przyszła cena Ethereum w 2023 roku jest trudna do przewidzenia, ale może być znajdować się pod wpływem różnych czynników, takich jak regulacje rządowe, rozwój technologiczny i adopcja przez użytkowników. Mimo prognozy ETH/USD do 3000 USD inwestorzy i handlowcy powinni być na bieżąco z trendami rynkowymi i podejmować świadome decyzje inwestycyjne, aby przygotować się na potencjalny sukces w przyszłości – podsumowali analitycy z Cryptoticker.

Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview

W niedawnym tweecie znany inwestor i autor bestsellerów w tematyce finansów osobistych Robert Kiyosaki wyraził swoje zaniepokojenie decyzją Rezerwy Federalnej (Fed) w zakresie podwyżek stóp procentowych. Kiyosaki twierdzi, że to posunięcie będzie miało katastrofalny wpływ na wiele rynków finansowych, w tym akcje, obligacje, nieruchomości i kurs dolara amerykańskiego.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułMiedź w USA najdroższa od 3 tygodni
Następny artykułKurs EUR/USD – nieudana kontynuacja?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.