Naga MarketsPrognoza cen Ethereum na lata 2021-2025: czy cel w wysokości ceny 9000 USD jest realistyczny?Po niespokojnym 2018 i 2019 roku, kryptowaluty miały swój przełomowy moment w 2020. Cena Bitcoina (BTC)wspina się na kolejne rekordowe szczyty i 20 grudnia osiągnęła poziom 24 209 dolarów, podczas gdy ETH (Ether) cieszyło się stałym wzrostem, po którym 17 grudnia osiągnęło poziom 673 dolarów. Tegoroczny rajd zwiększył zainteresowanie zarówno ze strony inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych. Square (SQ) kupił 4.709 Bitcoinów za 50 mln dolarów, a MicroStrategy kupił BTC za 1,13 mld dolarów.

  • Prognoza Ethereum na lata 2021-2025
  • Co będzie decydować o przyszłości Ethereum?
  • Prognoza długoterminowa zakłada, że ETH osiągnie 1694 USD do końca 2021 roku

ETH w perspektywie kolejnych 5 lat

W międzyczasie światowej sławy cyfrowy serwis płatniczy PayPal (PYPL) uruchomił nową usługę, która pozwoliła użytkownikom na kupno, posiadanie i sprzedaż kryptowalut w swoim cyfrowym portfelu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaledwie kilka dni temu, największy kantor kryptowalut w USA – Coinbase – ogłosiła swoje plany wejścia na giełdę i złożyła w SEC projekt oświadczenia o rejestracji na formularzu S-1. Podczas gdy ogólnie optymistyczne nastroje nadal napędzają rynek, wielu zastanawia się, czy byki sprawią, że ten rajd trwać będzie 2021 roku.

W tym artykule zajmujemy się drugą co do wielkości kryptowalutą – ETH. Czy w przyszłym roku Ethereum ustanowi nowe rekordy, czy wynik będzie odwrotny? W artykule znajduje się przegląd ostatnich wyników coina, najnowszych osiągnięć projektu oraz prognoz analityków Ethereum na rok 2021 i kolejne lata.

Analiza cen Ethereum: co się stało z ETH w 2020 roku?

Moneta rozpoczęła rok od ceny 130 dolarów, a do połowy lutego szybko wzrosła do 284 dolarów. Jednak po prawie miesięcznych wahaniach powyżej poziomu 200 dolarów, 12 marca jej cena spadła do 106 dolarów, co było spowodowane masową wyprzedażą na rynkach finansowych na początku kryzysu Covid-19.

Wykres cen ETH

Załamanie nie trwało długo i ETH nabrał rozpędu, który trwał do 1 września, kiedy to moneta osiągnęła szczytowy poziom ceny 483 dolarów, a jej kapitalizacja osiągnęła 54,4 mld dolarów. Choć cena spadła do 322 USD do 23 września, kapitalizacja ETH wzrosła o 60% w trzecim kwartale 2020 roku, z 25 mld USD do 40,5 mld USD na koniec września.

W kolejnych tygodniach kryptowaluta cieszyła się stabilnym wzrostem, który wyniósł ETH ponad 300 dolarów, a 17 grudnia cena monety osiągnęła poziom 673,83 dolarów. Cena ta oznaczała wzrost o ponad 420% od początku roku.

Później nastąpiła korekta i w momencie pisania tego artykułu 21 grudnia, ETH osiągnął poziom około 615 dolarów. Chociaż moneta nie osiągnęła jeszcze swojego maksimum 1.432 dolarów była bliska osiągnięcia rekordowej ceny w tym roku, rosnąc powoli, lecz zdecydowanie.

Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

Co będzie decydować o przyszłości Ethereum?

Premiera długo oczekiwanego Ethereum 2.0 została kilkakrotnie odroczona. Listopad w końcu przyniósł debiut nowego kontaktu. Zaledwie tydzień po rozpoczęciu, wartość kontraktów osiągnęła 22,5 mln dolarów, a ponad 50.000 ETH zdeponowane. 17 grudnia, w kontraktach depozytowych ETH zablokowano ponad 1 mld dolarów.

1 grudnia, z ponad 21.000 walidatorów i ponad 674.000 ETH, utworzono osobną sieć blockchainów o nazwie Beacon Chain. Uruchomienie zakończyło fazę 0 transformacji mechanizmu konsensualnego Ethereum, która zasadniczo rozwiąże kilka problemów, w tym skalowalność.

Danny Ryan, badacz Fundacji Ethereum, skomentował to wydarzenie: “Uruchomienie Beacon Chain jest ogromnym osiągnięciem i stanowi fundament dla bardziej skalowalnego, bezpiecznego i zrównoważonego rynku Etereum”.

“Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale już dzisiaj świętujemy.”

W międzyczasie Ethereum stoi na czele boomu zdecentralizowanych finansów (DeFi). Obecnie w aplikacjach DeFi zdeponowano 16,24 mld dolarów. Liczba ta jest o 2300 procent wyższa niż na początku 2020 roku. Jeśli ta tendencja ma się utrzymać, może to spowodować jeszcze większe zainteresowanie ETH zarówno inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Łączna wartość zdeponowana w aplikacji DeFi (wyrażona w dolarach amerykańskich)

 

Zgodnie z ostatnimi informacjami, 16 grudnia globalny rynek instrumentów pochodnych CME Group ujawnił swoje plany dotyczące uruchomienia kontraktów terminowych typu futures na Ether w dniu 8 lutego 2021 roku. Nowy kontrakt będzie rozliczany w gotówce, w oparciu o CME CF Ether-Dollar sReference Rate.

Tim McCourt, globalny szef działu indeksu akcji i alternatywnych produktów inwestycyjnych w CME Group, skomentował: “Bazując na rosnącym popycie klientów i silnym wzroście na naszych rynkach kontraktów futures i opcji na Bitcoin, wierzymy, że dodanie kontraktów futures na Ether dostarczy naszym klientom cennego narzędzia do handlu i zabezpieczania tej rosnącej kryptowaluty.

“Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą, zarówno pod względem kapitalizacji rynkowej, jak i dziennego wolumenu. Wprowadzenie notowanych na giełdzie kontraktów futures Ether do naszego sprawdzonego, regulowanego rynku instrumentów pochodnych Grupy CME pomoże stworzyć krzywą terminową, dzięki czemu uczestnicy rynku Ethereum będą mogli lepiej zarządzać ryzykiem cenowym”.

Co te wszystkie zmiany oznaczają dla ceny Ethereum w 2021 roku? Podczas gdy nic nie może być pewne, jeśli chodzi o tak dynamiczny rynek jak kryptowaluty, udana aktualizacja Ethereum 2.0, wzrost wskaźnika przyjęcia i rosnąca popularność DeFi będą prawdopodobnie wspierać cenę monety w przyszłości.

Jak wygląda najnowsza prognoza cen Ethereum według analityków, ekspertów od kryptowalut i innych źródeł internetowych?

Prognoza Ethereum na lata 2021-2025: przed nami gwiezdny Rajd?

Prognoza cen ETH na najbliższe lata.

Na początku tego roku, wybitny inwestor Bitcoina, Josh Olszewicz, ustalił swój krótko- i średnioterminowy cel cenowy ETH na 780 dolarów.

Inna krótkoterminowa prognoza Simona Dedica, współzałożyciela Blockfyre i partnera zarządzającego Moonrock Capital, przewiduje, że cena ETH dotrze do 800 USD. Jeśli chodzi o perspektywę długoterminową, Dedic uważa, że coin ostatecznie wzrośnie do poziomu 9 000 USD.

James Todaro, kolejny inwestor i partner zarządzający w Blocktown Capital, uważa, że ETH ma potencjał, aby osiągnąć poziom 1 biliona dolarów kapitalizacji, biorąc po uwagę tło rosnącej branży DeFi. Według tego szacunku, cena Ethereum może wzrosnąć do 9000 dolarów.

Zgodnie z prognozą ceny ETH oferowaną przez WalletInvestor.com, moneta ma wzrosnąć do 872 dolarów do końca 2021 roku i do 1 076 dolarów do końca 2022 roku.

Prognoza cen ETH

Patrząc dalej w przyszłość, strona przewiduje, że do połowy grudnia 2025 roku Ether wzrośnie aż do 1650 dolarów.

Na podstawie prognoz Ethereum z DigitalCoinPrice.com, cena monety ma znacząco wzrosnąć, osiągając około 1493 dolarów w ciągu jednego roku, 1614 dolarów w grudniu 2023 roku i 2222 dolarów w grudniu 2025 roku.

Prognoza długoterminowa zakłada również, że ETH osiągnie 1694 USD do końca 2021 roku.

Jednak nie wszyscy podzielają takie bycze stanowisko. Na przykład Mike McGlone, starszy strateg surowcowy Bloomberg Intelligence, powiedział w najnowszym raporcie, że wyniki Ethereum i Ripple’a w 2020 roku, będące lepsze od wyników Bitcoin’a były “wskaźnikiem trwałości fintech’ów w świecie coraz bardziej zdominowanym przez ujemne lub zerowe stopy procentowe i luzowanie ilościowe”.

W prognozie McGlone’a Ether wyląduje w przedziale 500-700 dolarów w 2021 roku.

Ryan Selkis, współzałożyciel i dyrektor generalny Messari, brzmiał dość optymistycznie, mówiąc: “Bitcoin może przodować wśród kryptowalut ze względu na swoje makro pozycjonowanie, ale to Ethereum stało się najważniejszą kryptowalutą… taką, która może zasilić całkowicie nowy system finansowy”.

TradingBeasts.com widzi również, że średnia cena ETH zmienia się w przedziale 500-630 dolarów w 2021 roku. Do końca przyszłego roku, oczekuje się, że mediana ceny za monetę wyniesie 629 dolarów.

Prognoza ceny ETH na 2021 r.

Jeśli chodzi o długoterminową prognozę cen Etereum, przewiduje się, że ETH odnotuje stały wzrost, który do grudnia 2022 r. doprowadzi ją do 762 USD, a do grudnia 2023 r. do 910 USD.

Czy powinieneś dodać ETH do swojego portfela już dziś?

Chociaż większość prognoz wygląda raczej wzrostowo, krypto-waluty pozostają tak samo zmienne, jak zawsze. Ceny na rynkach kryptowalut są znane z szybkich korekt. Tak więc nawet jeśli ETH ma wkrótce pobić nowy rekord, to i tak powinieneś przygotować się na wyboistą drogę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | kryptowaluty kursy | dolara | spółki giełdowe | kurs walut w czasie rzeczywistym | usdpln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here