Naga MarketsNatywna kryptowaluta sieci Ethereum, Ether (ETH), nie wymaga przedstawienia. Będąc drugą co do popularności walutą cyfrową po bitcoin (BTC), może pochwalić się ogromną bazą fanów i rosnącym zainteresowaniem ze strony nowoczesnych inwestorów.

Ethereum: 2019 rok był dość rozczarowujący

Jednak rok 2019 był dość rozczarowujący dla posiadaczy ETH. Mimo że w czerwcu osiągnął on rekordowy poziom 351 dolarów, waluta zaskoczyła inwestorów spadkiem ceny z 136,55 dolarów 1 stycznia do 132,610 dolarów 31 grudnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozytywnym aspektem jest to, że nawet po wielu trudnościach, takich jak hard fork, krytyka społeczności i pojawienie się konkurencyjnych projektów, ETH jest nadal wystarczająco silny, aby pozostać drugą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji. Poza tym, w ostatnich tygodniach, ETH odnotowała wyższe w porównaniu do BTC.

Przy tak oczekiwanym przejściu na Proof-of-Stake, które stoi tuż za rogiem, spekulacja Ethereum może wydawać się dość obiecującym zajęciem dla bystrych inwestorów. Czy chcesz również czerpać korzyści z przyszłych wahań cen waluty ale nie jesteś pewien, jak ETH będzie funkcjonować w najbliższych miesiącach? Pomożemy Ci.

W tym artykule podsumowujemy najnowsze wiadomości z projektu, przeglądamy ostatnie wahania cen ETH i sprawdzamy, jak wygląda prognoza cenowa Ethereum na pozostałą część roku 2020 i kolejne lata.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Co się obecnie dzieje z Ethereum?

Podczas gdy BTC cieszy się dużym zainteresowaniem w ciągu ostatnich kilku miesięcy, uwaga inwestorów powoli przesuwa się w kierunku innych kryptowalut. Jest ku temu powód: długo oczekiwane wydarzenie, jakim jest obcięcie Bitcoinów o połowę, jest już za nami, a rynki wracają do swoich normalnych, codziennych wahań.

Uruchomiony w 2015 roku, Ethereum jest największą i najbardziej ugruntowaną, otwartą zdecentralizowaną platformę oprogramowania. Umożliwia ona budowanie i uruchamianie smart contractów i dAppów bez oszustw, przestojów, kontroli i ingerencji strony trzeciej.

W całej swojej historii zarówno platforma, jak i jej kryptowaluta cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród społeczności krypto, dzięki czemu kapitalizacja rynku ETH osiągnęła szczytowy poziom 23,2 mld USD, przy 111 008 303 ETH.

W momencie pisania raportu, 21 maja, ETH przechodziła z rąk do rąk po $209,5, a jej dzienny wolumen obrotu przekroczył $12,9 mld. Ale czy Ethereum wzrośnie w przyszłości?

Podczas gdy lista jej osiągnięć jest dość obszerna, nowsze projekty, takie jak Cardano (ADA), EOS, Stellar (XLM), Tron (TRX) i NEO aktywnie starają się zastąpić Ethereum jako lidera platformy smart contractów albo częściowo wyprzeć go z rynku poprzez unikanie problemów technicznych, z którymi borykał się w przeszłości.

Aby utrzymać się na powierzchni i rozwijać się wśród konkurencji, ogłoszono upgrade projektu znanego jako Ethereum 2.0. Ze względu na duże opóźnienie, przejście Ethereum z mechanizmu Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS) ma się w końcu odbyć 30 czerwca – powołując się na zdanie głównych deweloperów.

Jednak niektórzy eksperci, w tym Ryan Selkis, dyrektor generalny firmy analitycznej Messari, uważają, że przejście Ethereum 2.0 PoS może zostać opóźnione do 2021 roku.

Nazwana jako Phase Zero, zmiana w kierunku Ethereum 2.0 jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przez entuzjastów krypto, ponieważ ma ona znacząco zmienić sieć.

Ponieważ wiele osób czuje dość duży optymizm w związku z nadchodzącymi zmianami w projekcie, ostatnio pojawiły się doniesienia o znacznym wzroście metryki w łańcuchu Ethereum, w tym o transakcjach na dzień, średnich wartościach transakcji i dziennych aktywnych adresach.

Na przykład, liczba transakcji w łańcuchu wzrosła do około 850.000 dziennie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ze średnim czasem blokady 13,33 sekundy, co jest jednym z najszybszych w historii ETH.

Co więcej, Ethereum pozostaje jednym ze światowych liderów w zakresie adopcji. W 2019 roku, według raportu Dapp.com, zarejestrowało ponad 1,4 miliona aktywnych użytkowników dApp, czyli znacznie więcej w porównaniu do 800 000 zarejestrowanych w 2018 roku.

W odniesieniu do Ether, według samego projektu, “ludzie na całym świecie używają ETH do dokonywania płatności, przechowywania wartości, lub jako zabezpieczenia”.

Ponadto ErisX, platforma handlu krypto, uruchomiła ostatnio w USA handel kontraktami terminowymi ETH, stając się drugim produktem w ofercie instrumentów pochodnych na kryptowaluty w tym kraju. Ogłoszenie przyszło kilka dni po tym, jak platforma uzyskała licencję na obrót cyfrową walutą od regulatorów finansowych w Nowym Jorku.

W rozmowie z Cointelegrafem, starszy analityk w Fundstrat Global Advisors, David Grider, skomentował to wydarzenie: “Moim zdaniem, kontrakty futures zwiększają płynność rynku, co zmniejsza ryzyko związane z aktywami i ma pozytywny wpływ na wyceny”.

Ogólnie rzecz biorąc, to dobrze, że Ethereum otworzyło się na USA i podejrzewam, że popyt na transakcje ETH będzie z czasem powoli rósł, podobnie jak na BTC”.

Wyniki drugiej co do wielkości kryptowaluty jak dotąd w 2020 r.

ETH rozpoczął notowania w 2020 r. po 130 USD za 1 monetę, ale nadal rósł w górę podobnie jak cały rynek krypto, który zyskał na dynamice wzrostu. W połowie lutego osiągnął on szczytowy poziom 279 dolarów za monetę.

Tak istotny wzrost wartości był spowodowany rosnącym zainteresowaniem rynkiem krypto i uruchomieniem przez Enjin platformy gier opartej na protokole łańcucha Ethereum.

PPo tym jak Vitalik Buterin zapewnił społeczność, że trwają prace nad uruchomieniem Phase Zero of Ethereum 2.0, ETH udało się utrzymać cenę ponad 250 dolarów do 25 lutego.

Jednak cena zaczęła wtedy spadać z powodu rosnącej niepewności co do wpływu wirusa Covid-19 na światową gospodarkę. Poza tym, wiadomość, że CryptoKitties planuje opuścić sieć Ethereum dla własnego łańcucha blokowego, jeszcze bardziej negatywnie wpłynęła na wartość ETH. W dniu 13 marca wartość monety spadła do 95,87 dolarów.

Następnie kryptowaluta zaczęła gwałtownie rosnąć, osiągając poziom 227 dolarów 30 kwietnia. Tendencja wzrostowa trwała jednak krótko, a 10 maja cena Ethereum spadła poniżej 200 dolarów, z 211 do 184 dolarów w ciągu jednego dnia. W momencie pisania, 21 maja, cena monety wynosiła 209,5 USD.

Prognoza cen Ethereum: czy ETH może zakończyć 2020 rok jako najlepiej radząca sobie kryptowaluta?

Bez względu na rosnącą konkurencję, Ethereum nadal dysponuje wyjątkową technologią, która ma zdolność do całkowitej zmiany świata, w związku z coraz częstszym wykorzystaniem smart contractów.

Zdecydowanie największy potencjał dla Ethereum leży teraz w nadchodzącej aktualizacji Ethereum 2.0 i ogromnym wzroście zdecentralizowanych finansów, czyli po prostu DeFi.

W ubiegłym miesiącu wartość tokenów stanowiących podstawę protokołów DeFi przekroczyła 1 mld dolarów.

W ciągu ostatniego roku gwałtownie wzrosła liczba projektów DeFi świadczących usługi kredytowe, a transakcje DeFi stanowią do jednej trzeciej powierzchni bloku Ethereum. To znacznie zwiększyło popyt na ether w ostatnich miesiącach i prawdopodobnie będzie wspierać cenę monety w przyszłości.

W związku z tym, że rynek kryptograficzny porusza się w szybkim tempie, przewidzenie jego przyszłych ruchów może być dość trudne. Aby wyjaśnić tę kwestię, zebraliśmy poniżej listę prognoz Ethereum na rok 2020 i kolejne lata z różnych źródeł.

W 2018 r. współzałożyciel Reddit, Alexis Ohanian, powiedział magazynowi Fortune, że choć jest bardzo optymistycznie nastawiony do przyszłości BTC i innych kryptowalut, to jest “najbardziej byczy na temat Etereum tylko dlatego, że ludzie faktycznie na nim budują”. Przewidział, że wartość monety w końcu osiągnie 1500 dolarów.

Analityk Bobby Ullery uważa, że technologia łańcuchów blokowych wkrótce będzie odgrywać znacznie większą rolę w handlu międzynarodowym i całej gospodarce.

Według niego, Bitcoin i Ethereum będą posiadać po 25 procent całego przemysłu kryptograficznego, który według jego przewidywań osiągnie w 2020 roku całkowitą kapitalizację w wysokości 4,5 biliona dolarów. Aby jego przewidywania się spełniły, wartość ETH powinna wzrosnąć o ponad 700 procent.

Na początku tego roku, słynny analityk rynku krypto: Crypto Dog, napisał na Twitterze, że ETH wygląda bardziej byczo niż BTC. Inny entuzjasta kryptowalut, Antiprosynth, uważa, że istnieje 50 procentowa szansa, że w ciągu kilku lat Ethereum może prześcignąć Bitcoina.

Najbardziej optymistyczna prognoza cen ETH została podana przez Briana Schustera, założyciela Ark Capital LLC, w 2018 roku. Stwierdził on, że “Ethereum aktywem przechowującymk z wartością, jak złoto niż projektem biznesowym”, dodając, że ETH może osiągnąć 100.000 dolarów w ciągu następnych pięciu lat.

Z drugiej strony, według WalletInvestor.com, internetowego serwisu prognozujacego, ETH jest opcją “złą, obarczoną wysokim ryzykiem inwestycji przez najbliższy rok”. W oparciu o prognozę cenową Ethereum, moneta ma spaść do 184 dolarów do maja 2021 roku. W ciągu pięciu lat, przewiduje się, że ta kryptowaluta będzie kosztować 125,9 dolarów.

O wiele bardziej byczą prognozę Ethereum 2020 przedstawił portal Cryptoground.com. Szacuje on, że ETH będzie kosztować 256,6 dolarów w ciągu roku, zyskując prawie 25 procent z obecnej ceny.

Oczekuje, że wzrost ten będzie kontynuowany, a moneta osiągnie cenę 1.445 dolarów w ciągu pięciu lat.

Wreszcie, w prognozie cenowej Ethereum na rok 2020 przedstawionej przez DigitalCoinPrice.com, oczekuje się, że cena ETH wzrośnie znacząco. Według przewidywań, w ciągu jednego roku cena monety wyniesie około 497 dolarów.

W końcu, czy Ethereum to dobra inwestycja?

Widząc te bardzo różne prognozy, możesz się teraz zastanawiać: “Czy mogę teraz zainwestować w Ethereum? Czy jest to bezpieczny zakład długoterminowy?”

Oczywiście, jak w przypadku każdego innego aktywa, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wyzwaniem przy wyborze, w którą kryptowalutę zainwestować, jest to, że rynek jest bardzo dynamiczny i trudny do przewidzenia. Jego zmienność sprawia, że trudno jest przewidzieć, jaki może być kurs cyfrowej walut w ciągu kilku godzin, a jeszcze trudniej jest podać długoterminowe szacunki.

W ciągu ostatnich kilku lat na rynku kryptograficznym odnotowano wiele wzlotów i upadków. Podczas gdy wszystkie rozmowy nadal koncentrują się wokół jasnej przyszłości łańcucha blokowego i pieniądza cyfrowego, nadal istnieje wiele pytań, na które należy odpowiedzieć.

W tym celu, rozważając inwestycje w Ethereum, należy wziąć pod uwagę najnowsze wiadomości, trendy rynkowe, analizy techniczne i opinie ekspertów.

Jeśli uważasz, że nie jesteś gotowy do podjęcia długoterminowych zobowiązań inwestycyjnych, ale nadal chcesz spróbować skorzystać ze zmienności Ethereum, możesz to zrobić poprzez kontrakty na różnice kursowe lub CFD.

Przy spadku ceny ETH i jej wzroście do tak niskich i wysokich poziomów, jest to szczególnie duży atut dla inwestorów, którzy mogą skorzystać z tych wahań cen przy długich lub krótkich pozycjach.

Dowiedz się, jak inwestować w Ethereum CFD, korzystając z naszego obszernego przewodnika handlowego i darmowych kursów online.

Co sądzisz o przyszłości tej dynamicznie rozwijającej się branży krypto? Czy cena Ethereum będzie rosnąć jeszcze wyżej czy spadnie w otchłań? Czy masz swoją własną prognozę ETH?

Źródło: Capital.com

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 26 czerwca 2020: EUR/USD, GBP/USD
Następny artykułKurs dolara (USD/PLN) utrzymuje się poniżej 4 zł. Co dalej z euro, ile będzie kosztował funt i frank po weekendzie?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here