Naga MarketsPrognoza cen BTC do końca roku. Czy Bitcoin wybije 20 tys. dol?
David Jones, Capital.com

Chwilę po tym jak cena bitcoina osiągnęła w tym tygodniu nowy rekord, najstarsza kryptowaluta szybko wycofała się i ruszyła w kierunku zakresu konsolidacji. Bitcoin spadł z powrotem poniżej poziomu 19 tys. dolarów niedługo po osiągnięciu szczytu 1 grudnia. Zdaniem Davida Jonesa, analityka Capital.com, w tym momencie ważnym zakresem dla kursu BTC będą poziomy 18,2 oraz 19,5 tys. dol.

  • Bitcoin w listopadzie zyskiwał ponad 42%, a w grudniu ustanawiał historyczne maksima
  • Kurs BTC następnie korygował, jednak nadal utrzymuje się nad poziomem 19 tys. dol.
  • Główny analityk Capital.com w poniższym materiale omawia główne aspekty techniczne przyszłego zachowania cen BTC

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin w grudniu 2020 r. Czy pokonanie poziomu 20 tys. dol. jest możliwe?

Byki i niedźwiedzie walczą o przejęcie kontroli nad ceną bitcoina, a zasięg korekty może zdecydować o tym, czy stronie popytowej uda się pokonać poziom 20 tysięcy dolarów. Okresy konsolidacji są niezbędne pozwalając ponownie przetestować stare poziomy wsparcia w celu utrzymania trendu wzrostowego, czego jesteśmy obecnie świadkami na wykresie BTC. Jak zauważa David Jones, jest to również okazja do wejścia w pozycję z niższych poziomów cenowych, korzystniejszych dla kupujących.

Jeżeli byki zdołają zdobyć przewagę i utrzymać cenę powyżej 19 tys. dol., kolejnym celem cenowym są okolice 19,5 tys., gdzie przebiega istotny opór. Jeżeli pęd do przekroczenia tego poziomu jest wystarczająco silny, to nowy rekord może znajdować się na horyzoncie – twierdził David Jones.

Z drugiej strony, jeśli niedźwiedzie przejmą rynek, a cena btc straci swoje wsparcie na poziomie 19 tys. dol., to kolejny poziom wsparcia znajduje się na wysokości 18,65 tys. dol., a kolejny zlokalizowany jest na wysokości 17,8 tys. dol.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnswear.com oczekuje dobrego IV kw. br, chce wejść do Rosji i Kazachstanu w 2021
Następny artykułSanwil, Krynica Vitamin w miejsce Idea Banku, Capital Parku w sWIG80 po 18 XII
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here