Proglas wydłużył zapisy w II transzy oferty akcji do 23 listopadaWarszawa, 17.11.2021 (ISBnews) – Proglas wydłużył termin przyjmowania zapisów w II transzy oferty publicznej akcji serii D do 23 listopada 2021 r., podała spółka.

“Postanowiliśmy przychylić się do oczekiwań części inwestorów i wydłużyliśmy czas trwania drugiej transzy oferty do 23 listopada br. Jest to ostatni dzwonek dla inwestorów do wzięcia udziału w emisji. Wysoka inflacja może zachęcać inwestorów do ochrony swojego kapitału również poprzez alokowanie środków na rynku kapitałowym. Uważam, że wzięcie udziału w naszej ofercie będzie świetnym sposobem na zdywersyfikowanie portfela. Jako Proglas nie zwalniamy tempa i intensyfikujemy działania w celu pozyskania nowych kontraktów. Po jednym z takich spotkań złożyliśmy ofertę, która może dotyczyć dostarczenia nawet 50 tys. luster rocznie. Dodatkowo, w najbliższym czasie zamierzamy zwiększyć swoją działalność na rodzimym rynku, co pozwoli nam zdywersyfikować geograficznie przychody” – powiedział prezes Robert Tkacz, cytowany w komunikacie.W ramach oferty publicznej akcji spółka chce pozyskać łącznie do 2 mln zł. Środki z emisji Proglas zamierza przeznaczyć na częściowe sfinansowanie potencjalnej akwizycji podmiotu z branży.

28 października br. ruszyła oferta publiczna akcji serii D, a od 2 listopada br. spółka rozpoczęła przyjmowanie zapisów na akcje w ramach pierwszej transzy, która była skierowana do oznaczonych indywidualnie inwestorów. Natomiast od 9 listopada br. trwa druga transza, skierowana do wszystkich zainteresowanych. Cena emisyjna została ustalona na poziomie 9 zł za jedną akcję. Minimalna wartość zapisu w drugiej transzy wynosi 330 szt. akcji, czyli ok. 3 tys. zł. W ramach trwającej oferty publicznej akcji inwestorzy mogą objąć nie więcej niż 222 230 akcji nowej emisji serii D, które po rejestracji będą stanowiły 17,3% w kapitale zakładowym, przypomniano.

Proglas jest dostawcą luster i szkła na potrzeby zachodniego rynku dla branż takich jak: automotive, budowlana i meblarska. Produkcja krótkich serii oraz kompletowanie dostaw z materiałów, które dostarczają poddostawcy odbywa się w zakładzie w Piotrowicach skąd produkty szklane rozprowadzane są poprzez łańcuchy dostaw na zachodnią część Europy. Spółka działa od roku 2008 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here