Naga MarketsRobert Tkacz - Prezes Proglas S.A.
Robert Tkacz – Prezes Proglas S.A.

Proglas S.A., wrocławska spółka specjalizująca się w produkcji szkła płaskiego i luster, głównie dla branż takich jak automotive oraz budowlanej, osiągnęła 2,12 mln zł przychodów ze sprzedaży – był to rekordowy wynik w historii Spółki za ten okres. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku był to wzrost rdr. aż o 41 proc. (1,50 mln zł).

Proglas odnotował rekordowy wynik sprzedaży

Głównym czynnikiem bardzo dobrej sytuacji była normalizacji sytuacji w branży automotive i wzmożony popyt na produkty. Bardzo dobre wyniki sprzedażowe przełożyły się na 0,61 mln zł EBITDA (z 0,37 mln zł w pierwszym półroczu 2020 r., wzrost o 65 proc. rdr.) oraz 0,56 mln zł zysku netto. Proglas jest obecnie na etapie przygotowania się do przeprowadzenia oferty publicznej akcji.– Na bardzo dobry wyniki Proglasu w największym stopniu miała stabilizacja sytuacji na rynku oraz powrót do normalności. Z naszej perspektywy ważne jest aby inni dostawcy dla branży automotive także wracali do „równowagi”, bo jak wiemy są problemy z dostawami wielu elementów z Azji.Stabilizacja całego łańcuchu dostaw jest kluczowa, gdyż pozwoli uniknąć przestojów w zakładach produkcyjnych i zapewni optymalną podaż produktów.– mówi Robert Tkacz, Prezes Zarządu Proglas SA.

Proglas posiada dwudziestoletnie doświadczenie w przemyśle szklarskim. Spółka dostarcza produkty do licznych podmiotów z branży automotive na rynku niemieckim oraz branży budowlanej. Największą przewagą konkurencyjną wyróżniającą Proglas jest jego elastyczność w działaniu i możliwość castomizacji zamówienia. Forma działalności Spółkipozwala zachować elastyczność w terminach dostaw oraz nie zobowiązuje klientów do odbierania minimalnych ilości produktów. Efekt skali zamówień u poddostawców pozwala Proglas osiągać dużo wyższe marże niż u bezpośrednich producentów.

Na podstawie posiadanych zamówień od klientów oczekujemy, że druga połowa bieżącego roku będzie równie dobra co pierwsza. W związku z tym obecny rok może być dla Proglas najlepszym w jego historii. Sprzyja nam odbicie na rynku. Popyt na towary jakie oferujemy jest bardzo duży. Robimy wszystko aby maksymalnie wykorzystać warunki rynkowe. – powiedział Igor Tkacz, Wiceprezes Zarządu Proglas SA.

W całym ubiegłym roku Proglas wypracował 3,0 mln zł przychodów ze sprzedaży, co przełożyło się na 0,83 mln zł EBITDA oraz 0,82 mln zł zysku netto.

Spółka obecnie przygotowuje się do przeprowadzenia oferty publicznej akcji. W ramach oferty publicznej Proglas chce pozyskać do 3 mln zł. Środki mają zostać przeznaczone na wzrost siły produkcyjnej i sprzedażowej Spółki poprzez przejęcie jednego z konkurentów na rynku niemieckim lub na rynku Beneluxu. Proglas przygotowuje również niezbędne dokumenty, które umożliwią Spółce debiut na rynku NewConnect. Po zakończeniu oferty publicznej Spółka chce rozpocząć proces wprowadzenia akcji do obrotu na rynek NewConnect.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here