Naga MarketsProglas ma w planach debiut na NewConnect w 2022 roku. Rozmowa z prezesem Robertem TkaczemProglas planuje debiut na NewConnect w 2022 roku. Spółka 2 listopada uruchomiła emisję pierwszej transzy akcji dla dużych inwestorów, z kolei skierowana do inwestorów indywidualnych druga transza pojawi się 9 listopada na platformie CrowdConnect.pl. O planach spółki, wynikach finansowych i zapowiadanym debiucie na NewConnect rozmawialiśmy z prezesem Proglas, panem Robertem Tkaczem.W rozmowie z prezesem Proglas spytaliśmy go przede wszystkim o emisję przeprowadzaną wśród dużych inwestorów oraz tą, która już niebawem ma zostać skierowana do inwestorów indywidualnych.

Środki tej emisji zostaną przeznaczone na rozwój spółki, a konkretnie na przejęcie jednego z naszych poddostawców. – stwierdził Robert Tkacz, prezes Proglas. – Dopóki nie podpiszemy umowy, niestety nie mogę zdradzić nazwy spółki.

Spytaliśmy także o to, jak przebiega proces przygotowania spółki do debiutu na NewConnect spodziewanego na kolejny rok i czego się w tej kwestii spodziewać.

Naszym założeniem jest złożenie dokumentów do końca I połowy 2022 roku. – podkreślił Robert Tkacz.

Proglas osiągnął w trzech pierwszych kwartałach tego roku łączne przychody na poziomie 3,17 mln zł, wyższe o 44% w ujęciu rocznym. Prezes spółki uzasadnił skąd tak wysoki wynik.

Głównie powrót rynku automotive do normalności, akurat tej części, którą my zaopatrujemy. Różnica wynika głównie z dużego spadku sprzedaży w 2020 roku wywołanej pandemią COVID-19. Z tego powodu, nasi odbiorcy w roku ubiegłym, konkretnie w kwietniu, byli wszyscy zamknięci. Od 1-3 maja uruchomili produkcję i systematycznie wracali do poziomu sprzed pandemii. Ten rok jest już wyraźnie lepszy i według wszelkich prognoz, kolejny rok ma być jeszcze lepszy od poprzedniego. – zaznaczył prezes Proglas.

Jego zdaniem dynamikę uda się podtrzymać, ale rzecz jasna na niższym poziomie.

Dodatni wzrost przychodów jest pewny, klienci zgłosili nam wzrost zapotrzebowania na nasze produkty o 8-15%. Jeden z naszych klientów do roku 2025 roku planuje uruchomienie drugiej zmiany i zwiększenie produkcji o 50%. Automatycznie, zapotrzebowanie na nasze produkty wzrośnie o 50%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurocash kurs akcji | wartość złotówki | rekomendacje giełdowe | oncoarendi akcje | lpp giełda | kurs dolara nbp prognozy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here