Naga Markets



Profesjonalni traderzy zamknięci w domach przez Covid-19. Coraz częściej handlują przez swoje smartfonyPiąty rok z rzędu J.P. Morgan prezentuje wyniki swojego sondażu przeprowadzonego wśród instytucjonalnych oraz profesjonalnych traderów pracujących dla największych instytucji finansowych na świecie. Ich zdaniem na globalne rynki w 2021 roku najsilniej wpływała będzie nadal globalna pandemia, a jednym z największych wyzwań, z którymi się obecnie borykają jest praca zdalna. Zwiększa ona znaczenie i popularność mobilnych rozwiązań tradingowych, które mają zyskiwać na znaczeniu także w świecie profesjonalnego tradingu.

  • 42% ankietowanych traderów jest zdania, że globalna pandemia będzie miała najsilniejszy wpływ na rynki w 2021 r.
  • Największym wyzwaniem ma być dostęp do płynności, praca zdalna oraz wydajność przepływu pracy w związku z wykonywaniem swoich obowiązków spoza biura
  • W przeciągu następnych 12 miesięcy na znaczeniu zyskać mają aplikacje do tradingu mobilnego, w skali 3 lat natomiast sztuczna intelitencja oraz technologia blockchain

Profesjonalni traderzy przerzucą się na aplikacje mobilne, wynika z sondażu J.P. Morgan

Chociaż tradingowa aplikacja w telefonie będzie zawsze o wiele bardziej okrojona niż oprogramowanie, które można wyświetlić na ogromnych monitorach komputerów, to pozwala na wysoką elastyczność i podejmowanie decyzji inwestycyjnych w każdym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują




W związku z tym od lat aplikacje inwestycyjne w formie mobilnej zyskują popularność wśród traderów zatrudnionych w największych bankach i funduszach, a ich zdaniem praca zdalna oraz światowa pandemia ma jeszcze bardziej pogłębić ten trend.

Według 42% ankietowanych traderów instytucjonalnych to właśnie Covid-19 będzie kształtował rynki finansowe w 2021 r. 24% głosów oddano również na „dyslokację” rynku oraz gospodarki w związku z pandemią, a 15% na ryzyko recesji gospodarczej zbliżonej do tej z 2008 r.

29% profesjonalistów jest zdania, że brak dostępności do płynności może być jednym z największych wyzwań ich pracy w 2021 r. Dla łącznie 36% będą to natomiast kwestie związane z pracą zdalną (24% głosów za spadkiem wydajności pracy oraz 12% bezpośrednio za pracą z domu).

Który z powyższych będzie największym wyzwaniem podczas Twojego codziennego tradingu w 2021 r.? Źródło: J.P. Morgan

W obliczu tych nowych i dla wielu wcześniej nieznanych warunków pracy na znaczeniu zyskują aplikacje mobilne. Według 33% ankietowanych to właśnie one jako technologia będą miały największy wpływ na kształtowanie przyszłości tradingu instytucjonalnego. Za sztuczną intelitgencją głosowało 19%, natomiast za technologią blockchain 7%:

Źródło: J.P. Morgan

– Pierwsza połowa 2020 roku przyniosła wzrost wolumenu transakcji FX o 45% poprzez kanały mobile J.P. Morgan. Ten skok aktywności pokrył się również z historycznie wysoką liczbą zewnętrznych logowań naszych klientów do swoich rachunków, co oznacza, że dokonywali transakcji spoza tradycyjnego miejsca pracy – komentuje Richard James, dyrektor w dziale egzekucji zleceń.

Zdaniem profesjonalistów na znaczeniu zyskają również algorytmy walutowe, czyli zautomatyzowane podejście do handlu na FX mające odpowiadać za 15% całej aktywności rynkowej w przeciągu następnych dwóch lat. J.P. Morgan w tym zakresie widział skok aktywności o 46% w ujęciu rocznym w grudniu 2020 r.

Zobacz również: Trader JPMorgan zrealizował transakcję na $100 milionów… telefonem komórkowym

Praca z domu podbiła znaczenie handlu elektronicznego oraz algorytmicznego

Od marca do czerwca 2020 roku niemal 80% respondentów pracowało z domu średnio przez cztery dni w tygodniu. W tym czasie, 21% zmieniło podejście do dotychczasowego sposobu egzekucji zleceń. 54% z tej grupy zaczęło korzystać z tradingu elektronicznego, 23% natomiast z tradingu algorytmicznego.

Źródło: J.P. Morgan

Już w 2018 roku w ówczesnej edycji ankiety J.P. Morgan aż 37% ankietowanych przyznało, że wykorzystuje smartfony do swojego handlu na rynku walutowym. Obecnie wartości te są jeszcze wyższe, a przejście na pracę zdalną powoduje, że handel z poziomu smartfona może mieć dla profesjonalistów rosnące znaczenie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje cena | waluty w czasie rzeczywistym | notowania orlenu | kurs btc wykres | kurs funt |



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here