Naga MarketsComparic24.tvW dzisiejszej rozmowie na łamach Comparic24.TV, Agnieszka Zaręba rozmawiała z profesorem Krzysztofem Piechem, ekonomistą i ekspertem ds. kryptowalut o sporze z KNF w sprawie BitMarket. W czym problem i o co poszło? Zapraszamy serdecznie do obejrzenia dzisiejszego materiału.


Zobacz również: Bitmarket.pl upada. Giełda utraciła płynność

Afery giełdy BitMarket ciąg dalszy

W tym tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała stanowisko w sprawie niedawnego upadku giełdy kryptowalut Bitmarket oraz zarzutów ze strony środowiska. Komisja poinformowała, że publiczne zarzuty profesora Krzysztofa Piecha mają znamiona pomówienia i zamierza podjąć w tej sprawie kroki prawne.

KNF szuka możliwości obronienia się przed zarzutami, bo przecież jak coś się dzieje na rynku finansowym nawet tym nieregulowanym to zaczęli się zastanawiać dlaczego doszło do takiej sytuacji, gdzie ludzie potracili całe swoje majątki – mówi Krzysztof Piech.

– Cała sytuacja zaczęła się od tego, że użyłem trochę ostrzejszego języka w części skierowanej do sygnalistów i nagle się okazało, że email skierowany do czterech osób jest mailem publicznym. Zaczęły się dyskusje o pomówienia, jednak nie dotyczą one tylko mnie. Myślę, że taki komunikat KNFu jest chęcią zabrania głosu w dyskusji na temat roli tej instytucji w nadzorze na rynkiem kryptowalut, bo wydaje mi się, że Komisja się w tym wszystkim pogubiła – dodał.

Zobacz również: Nie żyje wspólnik giełdy BitMarket. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here