Naga MarketsPunktualnie o godzinie 10:30 Office for National Statistics (ONS) opublikował najnowsze wyniki brytyjskiej produkcji przemysłowej. To publikowany przez urząd statystyczny Wielkiej Brytanii raport obejmujący dane o zmianie wielkości produkcji w sektorze przemysłowym, energetycznym, górnictwie i kopalnictwie Wielkiej Brytanii. 


Najważniejszą, z punktu widzenia inwestora składową porannych publikacji jest zmiana produkcji przemysłowej w marcu. Ta pomimo prognoz zakładających wzrost na poziomie 0,5%, ostatecznie skurczyła się w maju o 0,4%. Winą za ten spadek obarcza się spadek dostaw energii o 3,2% oraz wydobycia o 4,6%.

Pełna treść raportu jest dostępna na stronie ONS.

Gorzej jest również z bilansem handlowym Wielkiej Brytanii. Deficyt w handlu międzynarodowym rośnie do poziomu 12,36 mld funtów, przekraczając oczekiwania ekonomistów (-12,0 mld GBP).

Reakcja rynku

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD, zauważymy, ze funt szterling osunął się w pierwszej chwili po publikacji o niemal 30 pips.

Do handlu na głównych parach walutowych polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

GBPUSD M5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBułgaria siedzi na bitcoinowej górze złota
Następny artykułThe Pirate Bay kopie Monero za pomocą Twojego komputera… znowu!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here