Naga MarketsO godzinie 11:00 Eurostat podzielił się wynikami produkcji przemysłowej w strefie euro oraz całej Unii Europejskiej za sierpień 2018 roku. Najnowsze dane okazały się znacząco lepsze zarówno od poprzednich wartości, jak również od i tak już optymistycznych prognoz.


Zgodnie z raportem opublikowanym przez Eurostat (link) produkcja przemysłowa w stosunku do lipca br., w sierpniu wzrosła aż o 1,0% w strefie euro (EA19) i o 0,8% w całej Unii Europejskiej (UE28). Warto przypomnieć, że przed miesiącem produkcja przemysłowa zmniejszyła się o 0,7% w strefie euro i o 0,6% w UE28. Okazuje się więc, że najnowsze dane są zdecydowanie lepsze.

Spośród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy wzrost produkcji przemysłowej odnotowano na Malcie (+9,9%), w Irlandii (+8,0%) i na Węgrzech (+3,8%). Spadek odnotowano w Danii (-4,5 %).

W ujęciu rok do roku w sierpniu 2018 roku w porównaniu do sierpniem 2017, produkcja przemysłowa wzrosła natomiast o 0,9% w strefie euro i o 1,2% w UE28. Spośród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy wzrost produkcji przemysłowej odnotowano w Irlandii (+15,1%), Słowenii (+7,0%) i na Łotwie (+6,4%). Największe spadki odnotowano w Danii (-3,9%), Portugalii (-3,3%) i Luksemburgu (-2,6%).

Produkcja Przemysłowa w strefie euro
Dynamika produkcji przemysłowej w ujęciu historycznym. Na czerwono strefa euro, na niebiesko cała UE. Źródło: Eurostat

Produkcja przemysłowa to raport publikowany przez Eurostat (Europejski Urząd Statystyczny) obejmujący dane o zmianie wielkości produkcji w sektorze przemysłowym i energetycznym, z wyłączeniem sektora budowlanego Strefy Euro. Dane te są sezonowo wyrównane i skorygowane o liczbę dni roboczych.

Raport publikowany jest raz w miesiącu, ok. 45 dni po zakończeniu miesiąca.

Jeżeli chodzi o Polskę, to w naszym przypadku dynamika również prezentowała się wzrostowo. Produkcja przemysłowa w naszym kraju za sierpień wzrosła o 0,4% m/m oraz 5,0% r/r.

Dobre dane to za mało?

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że pomimo dobrych danych dot. produkcji przemysłowej, kurs w dalszym ciagu znajduje się poniżej pokonanej dziś linii trendu wzrostowego i ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 1.1550.

Aby zainwestować na parach walutowych z EUR, już teraz sprawdź ofertę brokera Naga Markets

EURUSD M30

Równocześnie chciałbym Cię także zaprosić na specjalny webinar, który odbędzie się w środę, 17 października 2018 r. W trakcie tego spotkanie przedstawię 7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną. Okazuje się bowiem, że każdy z nas jest inny, każdy ma inny charakter, osobowość i inne doświadczenie oraz stosunek do ryzyka. Różnimy się również samym podejściem do inwestycji, stylem spekulacji oraz czasem, jaki jesteśmy w stanie poświęcić przed wykresami. Tak wiele zmiennych sprawia, że nie ma jednej, idealnej strategii, która pozwoli zarabiać wszystkim na tym samym poziomie.

W trakcie tego szkolenia poznasz siedem czynników, które należy uwzględnić podczas tworzenia własnej, spersonalizowanej strategii inwestycyjnej. Po tym spotkaniu będziesz wiedział jak dostosować trading do swojego trybu życia a nie na odwrót.

Zapisz się już dziś!


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułChińscy biznesmeni bogacą się na spadkach kryptowalut
Następny artykułRośnie presja sprzedających na USD/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here