Naga MarketsO godzinie 11:00 Eurostat podzielił się wynikami produkcji przemysłowej w strefie euro oraz całej Unii Europejskiej za maj 2017 roku. Dane okazały się lepsze zarówno od poprzednich odczytów jak również od i tak już optymistycznych prognoz.


Zgodnie z raportem opublikowanym przez Eurostat (link) produkcja przemysłowa w stosunku do kwietnia br., w maju wzrosła o 1,3% w strefie euro (EA19) i o 1,2% w całej Unii Europejskiej (UE28).

W ujęciu rok do roku w maju 2017 roku w porównaniu do maja 2016, produkcja przemysłowa wzrosła natomiast o 4% w obu strefach.

Źródło: pl.investing.com
Dynamika produkcji przemysłowej w ujęciu historycznym. Na czerwono strefa euro, na niebiesko cała UE. Źródło: Eurostat

Produkcja przemysłowa to raport publikowany przez Eurostat (Europejski Urząd Statystyczny) obejmujący dane o zmianie wielkości produkcji w sektorze przemysłowym i energetycznym, z wyłączeniem sektora budowlanego Strefy Euro. Dane te są sezonowo wyrównane i skorygowane o liczbę dni roboczych.

Raport publikowany jest raz w miesiącu, ok. 45 dni po zakończeniu miesiąca.

Jeżeli chodzi o Polskę, to w naszym przypadku dynamika również prezentowała się wzrostowo. Produkcja przemysłowa w naszym kraju za maj wzrosła o 1,2%.

Euro bez większych zmian

Mimo pozytywnych odczytów na większości par walutowych obserwowaliśmy nieznaczną deprecjację europejskiej waluty. Spoglądając na 1-godzinowy wykres eurodolara zauważymy, że rynek znajduje się obecnie w okolice istotnego wsparcia zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

EURUSD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajwyższe zatrudnienie w UK od 1971 roku umacnia funta szterlinga
Następny artykułEUR/USD w kierunku 1.35? Uwaga na wystąpienie Yellen
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here