Naga MarketsProdukcja miedzi płatnej KGHM wzrosła o 9% r/r do 65,3 tys. ton w majuProdukcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 65,3 tys. ton w maju 2021 r. wobec 60 tys. ton rok wcześniej, podała spółka.

“Produkcja miedzi płatnej wyniosła 65,3 tys. ton – wzrost o 5,3 tys. ton (+9%) w relacji do analogicznego miesiąca 2020 roku zanotowano we wszystkich segmentach operacyjnych. W odniesieniu do segmentu KGHM Polska Miedź S.A. wzrost dotyczył produkcji z obcych materiałów miedzionośnych” – czytamy w komunikacie.Produkcja srebra płatnego wyniosła 129,7 ton, tj. o 2,1 ton (+2%) więcej niż zrealizowano w analogicznym miesiącu 2020 roku, co wynika z wyższej dostępności materiałów wsadowych w zakładach spółki-matki.

Produkcja TPM wyniosła 12,9 tys. troz, a tym samym uległa zmniejszeniu o 3,2 tys. troz (-20%), głównie z uwagi na niższą zawartość metali szlachetnych oraz wydobycie w Zagłębiu Sudbury.

Produkcja molibdenu wyniosła 0,9 mln funtów, co oznacza spadek o 0,8 mln funtów (-47%) w relacji do maja 2020 r., przede wszystkim ze względu na niższą zawartość molibdenu w rudzie eksploatowanej w kopalni Sierra Gorda.

W okresie styczeń-maj produkcja miedzi płatnej sięgnęła 315,6 tys. ton wobec 290,5 tys. ton rok wcześniej.

“W okresie styczeń-maj 2021 r. produkcja oraz sprzedaż miedzi, srebra i metali szlachetnych w grupie kapitałowej kształtowała się powyżej poziomu przewidzianego w budżecie na ten okres. Spadek w zakresie produkcji molibdenu wynikał głównie z niższej zawartości tego pierwiastka w stosunku do planu Sierra Gorda. W odniesieniu do analogicznego okresu 2020 roku zanotowano wzrost produkcji miedzi” – czytamy dalej.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara on line | kurs euro online | spółki giełdowe | pge kurs | kryptowaluty kurs | comarch notowania | internetowy kurs funta |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here