Naga MarketsProdukcja miedzi płatnej KGHM wzrosła o 8% r/r do 65 tys. ton w czerwcuProdukcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 65 tys. ton w czerwcu 2021 r. wobec 60,1 tys. ton rok wcześniej, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

“Produkcja miedzi płatnej wyniosła 65 tys. ton – wzrost o 4,9 tys. ton (+8%) w relacji do analogicznego miesiąca 2020 roku zanotowano we wszystkich segmentach operacyjnych. W odniesieniu do segmentu KGHM Polska Miedź S.A. wzrost dotyczył produkcji z obcych materiałów miedzionośnych.” – czytamy w komunikacie.Produkcja srebra płatnego wyniosła 117,6 ton, tj. o 2,3 tony (-2%) mniej niż zrealizowano w analogicznym miesiącu 2020 roku, co wynika z niższej dostępności materiałów wsadowych w w zakładach spółki-matki.

Produkcja TPM wyniosła 15,6 tys. troz, nieznacznie powyżej wielkości zanotowanej w analogicznym miesiącu 2020 r. (+1%).

Produkcja molibdenu wyniosła 0,8 mln funtów, co oznacza spadek o 0,4 mln funtów (-33%) w relacji do czerwca 2020 roku, przede wszystkim ze względu na niższą zawartość molibdenu w rudzie eksploatowanej w kopalni Sierra Gorda.

W okresie styczeń-czerwiec produkcja miedzi płatnej sięgnęła 380,7 tys. ton wobec 350,7 tys. ton rok wcześniej.

“W pierwszym półroczu 2021 roku produkcja i sprzedaż wszystkich głównych metali w grupie kapitałowej  kształtowała się powyżej poziomu przewidzianego w budżecie na ten okres. W odniesieniu do produkcji miedzi, zanotowano również wzrost o 9% w relacji do wielkości zrealizowanej przez grupę kapitałową w I półroczu 2020 roku” – czytamy dalej.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje wig20 | notowania playway | notowania pkn | wykres kryptowalut | akcje pgnig | notowania pzu | kursy walut w czasie rzeczywistym forex |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here