Naga Markets



Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 61,7 tys. ton w styczniu 2021 r. wobec 58,4 tys. ton rok wcześniej, podała spółka.

“Produkcja miedzi płatnej wyniosła 61,7 tys. ton – wzrost o 3,3 tys. t (+6%) w relacji do analogicznego miesiąca 2020 roku w KGHM Polska Miedź, KGHM International oraz Sierra Gorda” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują




Produkcja srebra płatnego wyniosła 115,5 ton, tj. o 32,5 t (+39%) więcej niż zrealizowano w analogicznym miesiącu 2020 roku w efekcie wzrostu zawartości srebra w materiale wsadowym przerabianym w KGHM Polska Miedź

Produkcja TPM wyniosła 10,8 tys. troz, a tym samym uległa zmniejszeniu o 4,8 tys. troz (-31%), przede wszystkim z uwagi na mniejszą ilość złota wyprodukowanego przez KGHM Polska Miedź oraz kopalnię Robinson, a także z uwagi na niższe wydobycie i zawartość metali szlachetnych w rudzie eksploatowanej w Zagłębiu Sudbury.

Produkcja TPM wyniosła 14,4 tys. troz, a tym samym uległa zmniejszeniu o 8,6 tys. troz (-37%), przede wszystkim z uwagi na mniejszą ilość złota wyprodukowanego przez KGHM Polska Miedź oraz kopalnię Robinson, a także z uwagi na niższe zawartości metali szlachetnych w rudzie eksploatowanej w Zagłębiu Sudbury.

Produkcja molibdenu wyniosła 0,6 mln funtów, co oznacza spadek o blisko 0,2 mln funtów (-25%) w relacji do stycznia 2020 r. z uwagi na niższy przerób rudy i uzysk molibdenu w Sierra Gorda.

“W zakresie produkcji i sprzedaży miedzi, srebra oraz metali szlachetnych budżet grupy kapitałowej na styczeń 2021 r. został zrealizowany zgodnie z założeniami. W porównaniu do stycznia 2020 roku zanotowano wzrost w zakresie produkcji miedzi o 6% i srebra o 39%, przy niższej produkcji metali szlachetnych i molibdenu” – czytamy dalej.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here