Naga MarketsProdukcja miedzi płatnej KGHM wzrosła o 15% r/r do 64,7 tys. ton w kwietniuProdukcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 64,7 tys. ton w kwietniu 2021 r. wobec 56,5 tys. ton rok wcześniej, podała spółka.

“Produkcja miedzi płatnej wyniosła 64,7 tys. ton – wzrost o 8,2 tys. ton (+15%) w relacji do analogicznego miesiąca 2020 roku zanotowano we wszystkich segmentach operacyjnych. W odniesieniu do segmentu KGHM Polska Miedź S.A. wzrost dotyczył produkcji z obcych materiałów miedzionośnych” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Produkcja srebra płatnego wyniosła 121,5 ton, tj. o 3,7 ton (-3%) mniej niż zrealizowano w analogicznym miesiącu 2020 r.

Produkcja TPM wyniosła 14,7 tys. troz, a tym samym uległa zmniejszeniu o 2,3 tys. troz (-14%), głównie z uwagi na niższą zawartość metali szlachetnych oraz wydobycie w Zagłębiu Sudbury.

Produkcja molibdenu wyniosła 0,9 mln funtów, co oznacza wzrost o 0,2 mln funtów w relacji do kwietnia 2020 r. z uwagi na wyższą produkcję w kopalni Sierra Gorda.

W okresie styczeń-kwiecień produkcja miedzi płatnej sięgnęła 250,2 tys. ton wobec 230,6 tys. ton rok wcześniej.

“W okresie styczeń-kwiecień 2021 r. produkcja miedzi oraz srebra w grupie kapitałowej kształtowała się powyżej poziomu przewidzianego w budżecie na ten okres, natomiast sprzedaż miedzi była nieznacznie niższa w relacji do planu. W odniesieniu do analogicznego okresu 2020 roku zanotowano wzrost produkcji miedzi” – czytamy dalej.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pgnig | bitcoin aktualnosci | kurs euro on line | dax30 | eurusd | btc prognoza | co znaczy blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here