Naga Markets

 Produkcja miedzi płatnej KGHM spadła o 2% r/r do 64,3 tys. ton w majuWarszawa, 23.06.2022 (ISBnews) – Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 64,3 tys. ton w maju 2022 r. wobec 65,3 tys. ton rok wcześniej, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

“Produkcja miedzi płatnej wyniosła 64,3 tys. ton – spadek w relacji do maja 2021 wyniósł 1 tys. ton (-2%) i wynikał przede wszystkim z niższej zawartości miedzi w przerabianym urobku w kopalni Sierra Gorda oraz spadku uzysku miedzi w tej kopalni. Produkcja miedzi w KGHM Polska Miedź S.A. kształtowała się nieznacznie powyżej poziomu zrealizowanego w maju ubiegłego roku, natomiast w KGHM International Ltd. zanotowano spadek produkcji o 6% w porównaniu do maja 2021 r. z uwagi na sprzedaż spółki S.C.M. Franke – transakcja nastąpiła 26 kwietnia br.” – czytamy w komunikacie.Produkcja srebra płatnego wyniosła 126,2 tony, tj. o 3,7 tony (-3%) mniej niż zrealizowano w analogicznym miesiącu 2021 roku ze względu na mniejszą dostępność materiałów wsadowych na Wydziale Metali Szlachetnych w Hucie Miedzi Głogów.

Produkcja TPM wyniosła 17,3 tys. troz i była wyższa o 4,4 tys. troz (+34%) w porównaniu do maja 2021 roku, przede wszystkim z uwagi na przerób urobku o wyższej zawartości złota oraz wyższy uzysk tego metalu w kopalni Robinson, wskazano również.

Produkcja molibdenu wyniosła 0,4 mln funtów, czyli o 0,5 mln funtów (-56%) mniej niż w maju 2021 roku. Istotny spadek produkcji podyktowany jest planowaną eksploatacją stref wydobywczych (Sierra Gorda) o niższej zawartości tego pierwiastka w porównaniu do sytuacji w 2021 roku.

W okresie styczeń-maj produkcja miedzi płatnej sięgnęła 319,5 tys. ton wobec 315,6 tys. ton rok wcześniej.

“W okresie styczeń-maj 2022 roku produkcja wszystkich głównych metali w grupie kapitałowej kształtowała się powyżej poziomu przewidzianego w budżecie. W zakresie miedzi, srebra i innych metali szlachetnych wzrost zanotowano również w relacji do produkcji zrealizowanej w okresie styczeń-maj 2021 roku” – czytamy dalej.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2021 r. miała 29,8 mld zł skonsolidowanych przychodów.

NED

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda selvita | lotos kurs akcji | ccc akcje prognozy | kurs akcji pkobp | cena akcji biomed | kurs dolara nowozelandzkiego kantor | xtb akcje kupno |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here