Naga MarketsRynek gamingu rozwija się bardzo szybko w Polsce, powstaje coraz więcej spółek, zwraca uwagę Marcin Wenus, prowadzący debatę dot. rynku gamingu podczas konferencji ABC Inwestowania. Podczas tego panelu eksperci dyskutowali m.in. na temat tego, czy w naszym kraju może powstać w przyszłości Polskie Hollywood Gamingu?, o popularnych trendach w branży oraz sytuacji spółek gamingowych notowanych na GPW.

  • Podczas trwającej niespełna godzinę debaty eksperci dyskutowali m.in. na temat sensowności tworzenia w Polsce centrum sektora produkcji gier
  • Eksperci poruszyli temat kosztów produkcji gier i ich wpływu na finalną cenę produktów na sklepowych półkach
  • Zarejestruj się na ABC Inwestowania i odbierz nagrania z wszystkich wykładów!

Dlaczego gry są takie drogie?

Odnosząc się do rosnących cen gier na sklepowych półkach, eksperci stwierdzili, że przez wzgląd na stale rosnące wymagania ze strony graczy, produkcja gier pochłania coraz większe budżety, co w naturalny sposób znajduje później swoje odzwierciedlenie w cenach poszczególnych tytułów.

– Budżety gier często są porównywalne, albo nawet wyższe od wielu produkcji filmowych Hollywood. W tym momencie, jeżeli jest wysoki koszt wyprodukowania, to musi być wysoki koszt sprzedaży. Jedno za drugim podąża. Gracze chcą coraz lepszej jakości, to jak coraz lepsza jakość pociąga za sobą coraz wyższe koszty, więc naturalnym jest, że również cena produktu musi być coraz wyższa – zauważa Marek Parzyński z PlayWay.

 

Mateusz Wcześniak, CEO & Founder Movie Games dodaje, że produkcja Red Dead Redemption 2 kosztowała tyle, ile kilka filmów Marvela.

Pozostałe prelekcje znajdziesz rejestrując się bezpłatnie na stronie https://abc-inwestowania.pl/. Uzyskaj dostęp do 25 wykładów ekspertów rynkowych!

ODBIERAM DOSTĘP DO PRELEKCJI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowaluty rosną lepiej niż złoto. Wszystko dzięki DeFi
Następny artykułCzy warto zainwestować w Allegro?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here