Naga MarketsProdukcja cukru uderzona przez brazylijskie mrozyW ostatnich tygodniach uwagę inwestorów na rynkach towarów rolnych przyciągała w szczególności sytuacja na rynku kawy, gdzie pojawiła się ogromna zmienność po fali przymrozków w Brazylii, negatywnie przekładających się na perspektywy przyszłej produkcji.

Produkcja cukru z obniżonymi prognozami

Wiele wskazuje jednak na to, że kawa nie jest odosobnionym przypadkiem. Nieoczekiwanie sroga zima w Brazylii będzie miała prawdopodobnie przełożenie także na tamtejszą produkcję cukru. To ma znaczenie dla globalnego rynku, ponieważ Brazylia jest największym producentem cukru na świecie, pozyskującym większość surowca z uprawianej tam trzciny cukrowej.Wilmar, jedna z największych spółek handlujących cukrem na świecie, znacząco obniżyła prognozy produkcji cukru w Brazylii w sezonie 2021/2022, natomiast StoneX szacuje, że we wspomnianym sezonie pojawi się na globalnym rynku cukru deficyt, zamiast prognozowanej jeszcze niedawno nadwyżki.

Notowania cukru w USA – dane dzienne
Notowania cukru w USA – dane dzienne

Notowania cukru nie reagują na te dane w tak zdecydowany sposób, jak to niedawno robiły ceny kawy – niemniej jednak, ceny cukru w USA nie oddalają się z okolic tegorocznych maksimów i obecnie oscylują w rejonie 18 centów za funt.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here