Naga MarketsProducenci szczepionek z wzrostami nawet 96%, Trump: "wielka" niespodzianka bliskoNotowania producentów leków i szczepionek pracujących nad środkami związanymi z COVID-19 gwałtownie wzrosły po tym jak prezydent Donald Trump zapowiedział, że “wielka niespodzianka” dotycząca wprowadzenia szczepionki nadchodzi wielkimi krokami.

  • Vaxart Inc., który pracuje nad szczepionką na COVID-19 wzrósł wczoraj na NASDAQ o ponad 96%.
  • Novavax od początku roku zwiększył notowania już ponad 20-krotnie.
  • Trump zapowiedział “wielką niespodziankę” związaną ze szczepionkami, która ma pojawić się już wkrótce.

Akcje firm bio-tech z potężnymi wzrostami

Vaxart Inc. jest zdecydowanym liderem wzrostów spółek medycznych. Spółka zapowiedziała zwiększenie produkcji eksperymentalnej szczepionki, w rezultacie czego kurs akcji wzrósł w ciągu czwartkowej sesji o niebotyczne 96,24% i kolejne 19,81% w piątkowych notowaniach przedsesyjnych.

Producenci szczepionek z wzrostami nawet 96%, Trump: "wielka" niespodzianka blisko
Notowania Vaxart Inc. Źródło: tradingview.com

Wzrosły także małe spółki takie jak NanoViricides Inc. o 20,11%, CytoDyn Inc. o 23,25%, a także Sorrento Therapeutics o 14,21%.

Popularnymi wyborami wśród inwestorów indywidualnych korzystających z aplikacji Robinhood były także Novavax Inc. oraz Inovio Pharmeceuticals Inc., jak podaje RoninTrack – serwis, który zajmuje się zbieraniem danych na temat zachowania użytkowników Robinhood.

Producenci szczepionek z wzrostami nawet 96%, Trump: "wielka" niespodzianka blisko
Notowania Novavax Inc. Źródło: tradingview.com

Novavax uzyskał wczoraj wzrost kursu akcji o 8%, co oznacza, że spółka w tym roku zwiększyła cenę za akcję już o astronomiczne 1950%. Natomiast akcje Inovio poprawiły notowania o niemal 31% i od początku roku powiększyła wartość 7-krotnie.

Zobacz również: Angela Merkel chce rewolucji niemieckiej polityki gospodarczej

CMC
Hit inwestycyjny - koszyki akcji. Zwiększona ekspozycja. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Niektórzy analitycy wskazują, że sugestie Trumpa związane z perspektywą szczepionki były główną przyczyną wystrzelenia notowań spółek biotech. Krążą pogłoski że prezydent USA planuje lobbować wypuszczenie szczepionki przed listopadem, aby zapewnić sobie pozytywne opinie w oczach wyborców i w rezultacie zwycięstwo w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Nie bez znaczenia na wzrosty “szczepionkowych” spółek są także kolejne informacje na temat wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 w USA. We wtorek w Nowym Jorku padł rekord nowych dziennych przypadków, który wyniósł 35 tys. sztuk.

– Myślę, że zbliżamy się ze świetnymi wiadomościami. Myślę, że będziemy mieć wielką niespodziankę, piękną niespodziankę, wcześniej niż ktokolwiek przypuszcza – zapowiedział Donald Trump w środowe popołudnie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here