Naga MarketsBored Games z Grupy RLTY Investments uruchomiła spółkę Bored Games Mobile, która będzie zajmować się portowaniem gier planszowych na platformy mobilne. Pierwszym wydanym tytułem spółki będzie ciesząca się dużym zainteresowaniem na rynku gier planszowych gra logiczna.
Bored Games Mobile rozpoczyna prace nad elektroniczną wersją SMALL ARMY: TANK WARS, zbierającej dużo pozytywnych recenzji planszówki, której sprzedaż ruszyła we wrześniu br. Jest to połączenie strategii szachowej oraz elementów gry w okręty.

Bored Games Mobile finalizuje już rozmowy z zespołami deweloperskimi, mającymi doświadczenie w produkcji gier mobilnych

Wymaga od graczy planowania i analizowania posunięć przeciwnika oraz przewidywania jego ruchów jak i reagowania na stale zmieniające się pole gry. Jej cyfrowa wersja powinna pojawić się w sprzedaży w Q1 2021 r. Tytuł w pierwszej kolejności zostanie wydany na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Docelowo będzie również dostępny dla posiadaczy urządzeń z systemem iOS.

Te artykuły również Cię zainteresują
Widzimy, z jaką dynamiką rośnie rynek gier mobilnych i upatrujemy w tym szansę na przyciągnięcie większej liczby graczy do naszych produkcji, nie tylko cyfrowych, ale również wydanych w formie gier planszowych. Doświadczenie zdobyte przy tworzeniu planszówek oraz fakt, że w ramach grupy mamy również mocne kompetencje w tworzeniu gier komputerowych, sprawi że będziemy mogli połączyć ze sobą te dwa światy.

Poza tworzeniem adaptacji planszowych gier spółki Bored Games S.A. jesteśmy również otwarci na współpracę z innymi twórcami planszówek, dla których możemy być przepustką do świata gier mobilnych. Mamy nadzieję, że takie podejście pozwoli nam wspólnie budować przewagę konkurencyjną na rynku. Pierwsze IP, które będziemy przenosić na wersje mobilną, cieszy się dużym zainteresowaniem graczy i jest też doskonale przyjmowane przez klientów biznesowych. Gra powinna świetnie sprawdzić się na urządzeniach mobilnych – przekonuje Sebastian Srebro, Prezes Zarządu Bored Games Mobile.

Bored Games Mobile finalizuje już rozmowy z zespołami deweloperskimi, mającymi doświadczenie w produkcji gier mobilnych. Finansowanie projektu będzie odbywać się z wykorzystanie środków własnych spółki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here