Naga MarketsCanaan Inc., drugi co do wielkości chiński producent sprzętu do wydobywania bitcoinów poinformował, że rozważa wprowadzenie swoich akcji do obrotu giełdowego. Jak donosi Bloomberg, firma wybrała jednak do przeprowadzenia IPO Stany Zjednoczone zamiast Hongkongu.


Warto przypomnieć, że informacja o wejściu na giełdę w Nowym Jorku pojawiła się jakiś czas po tym, jak świat obiegła informacja, iż chiński producent sprzętu górniczego ujawnił plany przeprowadzenia IPO w Hongkongu. Według wcześniejszych raportów, chińska firma miała na celu zebranie około 1 mld dolarów.

Okazuje się jednak, że mimo, iż Canaan złożył wniosek o notowania w Hongkongu, przez wzgląd na spadki kryptowalut nie kontynuował działań mających na celu doprowadzenie do emisji akcji w efekcie czego wniosek wygasł w listopadzie. Z majowego zgłoszenia na giełdzie w Hongkongu dowiadujemy się natomiast, że firma odnotowała w 2017 roku przychody na poziomie 1,31 miliarda yuanów (191 milionów dolarów).

Oficjalnych danych za rok 2018 firma nie ujawniła jednka domyślać się możemy, że był on znacząco gorszy od poprzedniego. Wszystko to za sprawą dynamicznej wyprzedaży niemal wszystkich cyfrowych aktywów, która skutecznie zniechęciła nowe osoby do wejścia na ten rynek ze swoim kapitałem. Fak ten doprowadził bowiem m.in. do dynamicznej wyprzedaży akcji notowanej na amerykańskiej giełdzie NASDAQ firmy Nvidia, która również w skutek dynamicznego zainteresowania rynkeim kryptowalut, w roku 2017 odnotowała zaskakujące wzrosty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar słabszy, ale dziś odrabia straty
Następny artykułBossaFX: 49% traderów zarabiało na Forex w IV kw. 2018 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here