Naga MarketsFirma Canaan Creative, drugi największy na świecie producent urządzeń do kopania kryptowalut, opublikowała sprawozdanie za 3 kwartał 2019, w którym wykazała zysk na poziomie 94 mln juanów (CNY), czyli ok. 13 mln USD. Powodem wspomnianej publikacji było złożenie przez Canaan w dniu 28 października wniosku o przeprowadzenie pierwotnej oferty publicznej  (IPO) w Stanach Zjednoczonych, co spółka sygnalizowała już na początku tego roku.


Canaan: III kw. 2019 zyskowny, 2019 do września ze stratą

Wspomniane sprawozdanie wskazuje przychody na poziomie 670 CNY, czyli ok. 95 mln USD, co stanowi wzrost o 40% w porównaniu z tym samym okresem poprzednim roku. Jednak jeśli weźmie się pod uwagę okres od początku roku do końca września, spółka zaliczyła stratę netto w wysokości 31,2 mln USD (45,8 USD za pierwsze półrocze) przy przychodzie na poziomie 132 mln USD.

Jeśli przyjrzymy się bliżej danym ujętym w sprawozdaniu, głównym źródłem przychodu Canaan w roku 2019 były koparki z serii Avlon. W związku z zapoczątkowanymi w kwietniu tego roku wzrostami notowań Bitcoina, popyt na urządzenia ASIC znacznie przewyższył podaż. Największym zainteresowaniem cieszyły się modele starszej serii Avalon 8, których sprzedano 265.756 sztuk. Z kolei urządzenia z nowszych serii A9 i A10 sprzedano odpowiednio 88.034 sztuki oraz 56.556 sztuk.

Zobacz również: Canaan wypuszcza ASIC do kopania Ethereum 5x szybsze od GPU

Canaan chwali się także zakresem sprzedaży w 2019 pod względem udostępnionych mocy obliczeniowych (hash rate), które wyniosły 7,59 eksahashy na sekundę, co przekłada się na ok. 8% ogólnej mocy obliczeniowej całej sieci Bitcoina.

Wniosek o IPO został złożony w październiku i jest to już trzecie podejście Canaan w związku z pierwotną ofertą publiczną – pierwszy z nich został złożony w Chinach kontynentalnych, zaś drugi w Hongkongu – oba zakończone niepowodzeniem.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Do wyścigu o debiut na amerykańskiej giełdzie stanął także największy konkurent Canaan – Bitmain, największy na świecie producent urządzeń do kopania kryptowalut, zaś sponsorem IPO jest Deutsche Bank. Jednak ostatnimi czasy negatywny wpływ na reputację Bitmaina ma wewnętrzny konflikt w spółce: pełniący wcześniej funkcję CEO oraz współzałożyciel firmy Micree Ketuan Zhan został odsunięty z zarządu przez Jihana Wu – drugiego współzałożyciela Bitmaina. Ponadto dużą przeszkoda jest także powiązanie spółki z kryptowalutą Bitcoin Cash. Bitmainowi, podobnie jak Canaan, nie udało się przeprowadzić IPO na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here