Naga MarketsNajwiększa chińska firma zajmująca się kopaniem bitcoinów, Bitmain Technologies, ma nadzieję pozyskać nawet 1 miliard dolarów w pre-IPO. Zdaniem giganta rynku jest to możliwe nawet teraz, gdy spadająca wartość bitcoina spowodowała spadek popytu na jej produkty i obniżkę ich cen.


Firma rozważa również pierwszą ofertę publiczną i liczy, że w ciągu trzech lat będzie warta 30-40 miliardów dolarów.

Rekordowe przychody

Zgodnie z prezentacją dla inwestorów, którą widział m.in. Financial Times, Bitmain jest obecnie wyceniany na „jedynie” 14 miliardów dolarów. Jego przychody wyniosły 2,5 miliarda dolarów w ubiegłym roku, zaś zyski netto prawie połowę tej kwoty. W pierwszym kwartale tego roku przychody – z których ponad 90 procent pochodzi ze sprzedaży sprzętu dla górników kryptowalut – wyniosły 1,86 miliarda dolarów.

Jednak ceny za sprzęt do kopania bitcoinów spadły wraz z ceną samej głównej kryptowaluty, która jest warta mniej więcej jedną trzecią ostatniego ATH.

Gorączka złota

Bitmain jest dla przemysłu kryptowalutowego niczym producent łopat z okresu gorączki złota. Sprzęt firmy rozwiązuje złożone działania matematyczne w celu zatwierdzenia transakcji walut cyfrowych. Wymaga to poważnej mocy obliczeniowej i energii elektrycznej. Sam proces stał się teraz mniej opłacalny, ponieważ spadła cena samego bitcoina i jego pochodnych.

To doprowadziło zaś do spadku popytu na urządzenia kopiące.

– W ubiegłym roku na tym rynku było więcej Rosjan niż Chińczyków, powiedział w mediach Leo Li, który pracuje w sklepie sprzedając komputery i sprzęt do kryptowalut – W tym roku… wszyscy zniknęli.

To jednak nie tylko problem Bitmain. Nvidia, potwierdziła, że sprzedaż jej produktów z półki dla górników kryptowalut w drugim kwartale br. była mniejsza niż jedna piąta przewidywanych 100 milionów dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here