Naga MarketsCanaan Creative, producent bitcoinowych koparek Avalon i ogólnie jeden z największych na świecie producentów sprzętu wydobywczego, właśnie oficjalnie złożył prospekt emisyjny w USA.

Początkowy prospekt emisyjny Canaan złożony w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) 28 października wskazuje, że firma chce być notowana na NASDAQ pod nazwą CAN. Na tym etapie nie podjęto ostatecznej decyzji o wycenie i cenie oferty akcji.

W dokumentach przedstawiono szczegóły dot. dochodów firmy, choć te – jak sugerują twórcy Avalonów, są uzależnione od koniunktury na rynku bitcoinów.  Firma gorzej radziła sobie np. w 2018 r., gdy spadek ceny kryptowaluty doprowadził do sytuacji, gdy kopanie było w pewny momencie mniej rentowne.

Producent Avalon: czy uda się wejść na giełdę?

Obecne zgłoszenie to trzecia próba Canaana dot. wejścia na giełdę i emisji akcji. Wcześniej próbowano już tego na terenie Chin kontynentalnych i Hongkongu. Niestety dla firmy obie próby zakończyły się niepowodzeniem z powodu niepewności, jaka panowała wtedy na rynku.

Chińskie media w tym miesiącu ustaliły wycenę Canaana na poziomie od 2 do 3 miliardów dolarów, z emisją 126 milionów akcji.

Mining bitcoina

Bitcoin opiera swoje działania na technologii blockchain. Jest to w istocie otwarta, zdecentralizowana baza danych. Przez swój pozbawiony centralizacji, a przez to w pewnym sensie anarchiczny, charakter blockchain potrzebuje algorytmu, który koordynuje jego działanie. W przypadku sieci BTC jest to Proof-of-Work. To rozwiązanie wymogło z kolei na rynku i społeczności kryptowalut produkcje tzw. koparek, czyli urządzeń do kopania BTC. Koparki to tak naprawdę urządzenia, które służą do wykonywania bardzo skomplikowanych obliczeń matematycznych. Jeśli taka informacja ma zostać wprowadzona do blockchaina (np. informacja o przesłaniu BTC od osoby X do osoby Y) musi przejść niejako weryfikację. Za tym procesem stoją właśnie górnicy ze swoimi koparkami. Jeśli ktoś chciałby wprowadzić do sieci błędną informację zostałby szybko wykryty przez koparki, a tym samym jego działania zostałyby natychmiast zablokowane. To zjawisko zabezpieczenia istnienie sieci BTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here