Naga Marketsnapis blockchain ułożony z klockówFinLab EOS VC Fund i kilku aniołów biznesu zainwestowało łącznie 2 miliony dolarów w Uplandme, producenta cyfrowej gry o obrocie nieruchomościami działającej w oparciu o blockchain EOS.

Fundusze zostaną wykorzystane do wsparcia rozwoju i uruchomienia platformy Upland, która jest obecnie dostępna w wersji beta, i stanie się powszechnie dostępna pod koniec tego roku.

Monopoly w sieci bloków

Produkcja zapowiadana jest jako „Monopoly”, które spotyka blockchain. Podobnie jak w klasycznej grze planszowej Parker Brothers, rozgrywka umożliwia graczom kupowanie, sprzedawanie i handel wirtualnymi nieruchomościami. Nowy produkt ma opierać się na tym że zamiast kart papierowych używa on tokeny i cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie podobne do tych z CryptoKitties.

Jednak w przeciwieństwie do większości gier, tokeny, które są rejestrowane na blockchainie w czasie całej rozgrywki, będą w rzeczywistości własnością graczy, a nie firmy, mówi Uplandme.

„Oczekujemy, że dynamika gry będzie napędzana przez prosty fakt, że istnieje naturalny niedostatek dostępnych zasobów [w grze], ponieważ są one oparte na rzeczywistych zapisach”

-powiedział Dirk Lueth, współzałożyciel Uplandme.

Ponoć twórcy pomysłu wpadli na niego… grając w Monopoly i oglądając serial Netflixa “Stranger Things ”.

Wśród inwestorów, którzy wyłożyli na niego pieniądze, znajdują się Kai Bolik, współzałożyciel i dyrektor generalny Gameduell, społeczności 130 mln graczy z całego świata. Ponadto jest w tym gronie Jan Sprengnetter, CEO Sprengnetter Group, dostawca wyceny nieruchomości, oraz Markus Ogurek, były wiceprezes Hewlett Packard Enterprise.

„Zainwestowaliśmy w Uplandme, Inc., ponieważ podoba nam się prawdziwy pomysł na wirtualny rynek nieruchomości zasilany przez blockchain EOS oraz bardzo doświadczony i pełen pasji zespół”

– powiedział mediom Stefan Schuetze, dyrektor zarządzający FinLab EOS VC Fund.

Gry w świecie blockchain

Oczywiście gra wpisywałaby się w nowy trend budowania gier w oparciu o sieć bloków. Gracze będą mogli też handlować swoimi nieruchomościami na rynku za e-walutę w grze UPX. Testerzy beta mogą obecnie handlować nieruchomościami w wirtualnym San Francisco.

Jak widać, to nowy trend na rynku sieci bloków, który dopiero czeka na masowe odkrycie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here