Naga MarketsPomimo trwającego trendu spadkowego na całym rynku kryptowalut od grudnia 2017r. producenci sprzętu potrzebnego do tworzenia koparek odpowiedzialnych za wydobycie kryptowalut w dalszym ciągu liczą na duże zyski. Bitcoin jest obecnie notowany na poziomie 6699 USD, co stanowi spadek o 64 procent w stosunku do najwyższego poziomu, a dzienne przychody z wydobycia są o 77 procent niższe niż w grudniu ubiegłego roku.


Zobacz również: Emisja USDT nie pompuje już sztucznie cen kryptowalut

Te artykuły również Cię zainteresują
Niesłabnący optymizm

Rosnące ceny kryptowalut wywołały w ubiegłym roku ogromny wzrost popytu na specjalistyczny sprzęt służący do wydobywania wirtualnych monet. Pomimo silnego spadku wartości całego rynku kryptowalut i słabnącego popytu, trzej najwięksi na świecie producenci sprzętu – Bitmain, Canaan Inc i Ebang International Holdings planują uzyskać miliardy dolarów dzięki wstępnym ofertom publicznym(IPO) w Hong Kongu. Spółki zajmują się programowaniem i sprzedażą układów elektronicznych (koparek), stworzonych na potrzeby wykonywania danej operacji matematycznej, która pozwala na wydobycie poszczególnych kryptowalut.

Jednak amerykański producent sprzętu elektronicznego, Nvidia Corp studzi te optymistyczne oczekiwania. Spółka poinformowała, że sprzedaż w drugim kwartale dla firm zajmujących się koparkami i wydobywaniem kryptowalut wyniosła zaledwie 18 milionów USD, podczas gdy spodziewano się zysków na poziomie 100 milionów USD.

“Znaczny spadek ceny kryptowalut od początku roku prawdopodobnie wpłynie na zainteresowanie inwestorów tymi firmami. Jednak spadek liczby zainteresowanych osób nie jest tak silny jak spadek cen.” – powiedział Benjamin Quinlan, dyrektor firmy Quinlan & Associates.

Z kolei Wang Leilei, konsultant w dziale doradztwa finansowego Kapronssia powiedział:

 “Cena kryptowalut spada, podobnie jak opłacalność samego górnictwa, co znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na koparki.”

Aczkolwiek to nie jedyne problemy tego młodego rynku. Zainteresowani, będący blisko ofert ICO zauważyli, iż ciągle zmieniające się regulacje skutecznie zniechęcają nowych inwestorów.

Zobacz również: Iran przygotował projekt rządowej kryptowaluty

Ogromne oferty IPO

Bitmain ogłosił, iż w przyszłym miesiącu planuje przeprowadzić IPO, z której zamierza pozyskać co najmniej 3 miliardy dolarów. Według szacunków analityków z Bernstein, firma w zeszłym roku osiadała 75% rynku produkującego specjalistyczny sprzęt niezbędny do wydobywania kryptowalut, a firma Canaan 14%, co łącznie dawało prawie 90% całego rynku. Handel kryptowalutami jest działalnością globalną, lecz chińscy producenci wytyczają drogę w opracowywaniu najskuteczniejszych sposobów wydobywania wirtualnych monet.

Według źródeł oferta IPO chińskiego giganta Ebang ma wzrosnąć do 1 miliarda USD, podczas gdy Canaan celuje w co najmniej 400 milionów USD. Wszystkie trzy firmy odmawiają na tę chwilę publicznych komentarzy. Jednak zarówno Canaan, jak i Ebang podkreślają potencjał swojej technologii umożliwiającej zastosowanie w innych nowatorskich sektorach m.in. szerszy rozwój aplikacji blockchain jak również narzędzi sztucznej inteligencji i przyszłego rozwoju sieci telekomunikacyjnych 5G zarówno w Chinach, jak i poza nimi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here