Naga MarketsW dzisiejszym cyklu „Gorących spółek dnia” szczególną uwagę należy zwrócić na dwie spółki.

Pierwszą z nich jest Próchnik, który w swej działalności specjalizuje się w handlu odzieżą męską. W jego ofercie znajdują się głównie płaszcze i kurtki, ale także garnitury i koszule. Próchnik jest jedną z najstarszych spółek obecnych na GPW. Jej debiut na warszawskim parkiecie odbył się 16 kwietnia 1991 roku, czyli w dniu pierwszej sesji w Warszawie.

Próchnik - wykres dzienny
Próchnik – wykres dzienny

Obecnie cena akcji tego przedstawiciela branży odzieżowej znajduje się w lekko spadkowej sekwencji coraz niżej położonych szczytów. Sprawa nie wygląda już tak prosto patrząc na kolejne dołki, bo jeśli wczorajsze odbicie podczas, którego wartość firmy wzrosła o 12,26% zostanie dziś utrzymane to obrona wsparcia na poziomie minimum z 22 lipca stanie się faktem. Taki stan może natomiast zachęcać do silniejszego odbicia ceny.

Drugą, bardzo interesującą wczoraj spółką było Hawe, które już od kilku dni brylowało na szczytach popularności na większości forów o tematyce giełdowej. Zainteresowanie się inwestorów papierami tego komponentu MWIG80 nie było przypadkowe, ponieważ zachowanie się ceny akcji w ostatnich dniach to prawdziwy rollercoaster.

Hawe - wykres dzienny
Hawe – wykres dzienny

Jeszcze w ubiegły wtorek cena jednej akcji notowana była zaledwie po 0,34 zł. Podczas dzisiejszej sesji cena wyniosła nawet 1,41 zł, by na koniec dnia spaść do poziomu 0,84 zł. Jeszcze bardziej interesująco wyglądają te wartości procentowo, bo najpierw mieliśmy do czynienia z wzrostem o 314% w tydzień, a później spadek od szczytu o ponad 40% w niewiele ponad dwie godziny.
Z mojego doświadczenia wynika, że do czasu uspokojenia się kursu spółki warto ją obserwować jedynie jako rynkową ciekawostkę, a zasadą jest, że tak gorący kapitał jaki towarzyszy temu walorowi w ostatnich dniach potrafi uciekać jeszcze szybciej niż się pojawił. Warto zwrócić też uwagę, że podobne wygrane i ryzyko obserwować można było ostatnio w kasynie. 🙂

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here