Naga MarketsProchem nadal z wyceną 31 zł. Wyniki spełniają oczekiwania - uważają eksperci z DM Banku BPSPo raz kolejny wyniki Prochemu spełniły nasze oraz inwestorów oczekiwania, przy czym zostali oni dodatkowo wynagrodzeni poprzez przeprowadzony w I półroczu 2021 skup akcji, który traktujemy jako zamiennik dywidendy. Mimo wysokiej niepewności na rynkach, związanej z pandemią COVID19, polska branża chemiczna nieprzestała inwestować – piszą na temat spółki analitycy DM Banku BPS.

„Nakłady inwestycyjne polskiego przemysłu chemicznego w 2020 r. wyniosły ponad 13 mld zł.(wzrost o 10% r/r), a Prochem zrealizował bliskie rekordowym przychody na poziomie 352 mln zł. Największe krajowe spółki chemiczne realizują kluczowe projekty rozwojowe i zapowiadają kolejne, choć trochę je odwlekają”„Mimo że, informacje o nowych kontraktach spłynęły dopiero w II kw., w naszej ocenie nie wpłynie to na poziom przychodów w najbliższych kwartałach.Szczególnie obiecująco wyglądają natomiast ostatnio zawarte umowy z PKN Orlen oraz Anwilem w ramach realizacji strategii wdrożenia wodoru jako paliwa transportowego.Uważamy, że w realizacji tego typu kontraktów Prochem ma szczególne kompetencje. Perspektywy dla branży chemicznej (Fundusz odbudowy, Zielony ład) oceniamy bardzo korzystnie, co powinno przełożyć się na nowe kontrakty dla Prochemu. Największym zagrożeniem w naszej ocenie będzie utrzymanie dobrej (9,8% w I półroczu) marży brutto na sprzedaży w obliczu rosnących cen materiałów budowlanych oraz nasilającej się presji na wzrost wynagrodzeń”.

„Pozostając optymistycznie nastawieni do Spółki, a przy okazji konserwatywni w wycenie, utrzymujemy cenę docelową (31,0) na niezmienionym poziomie co stanowi premię w stosunku do obecnej ceny rynkowej (25zł) na poziomie 24%”. – piszą analitycy DM Banku BPS.

Notowania Prochemu na lokalnym wsparciu.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here