Naga MarketsKwestia regulacji w strefie kryptowalut to gorący temat do dyskusji. Coraz więcej Państw nakłada na giełdy przestrzegania procedur KYC/AML. Wprowadzane zmiany i przepisy bardzo często przypominają te doskonale znane z klasycznego rynku forex. Regulacje w dużej części mają służyć zapobieganiu prania brudnych pieniędzy.

  • Na kanale kryptowalutowym, który prowadzi Mike Satoshi, CEO BitBay Sylwester Suszek odpowiada na nurtujące użytkowników giełdy pytania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po co regulacje

Kryptowaluty a w szczególności Bitcoin stał się bardzo atrakcyjnym aktywem oraz alternatywą dla klasycznych instrumentów finansowych. Waluty cyfrowe od tradycyjnych finansów różnią się tym, iż kurs np. Bitcoina nie jest regulowany, co powoduje duże wahania cen i ryzykowny charakter tego aktywa. Popularność aktywów cyfrowych jest spowodowana światowymi problemami z podażą złota i masowym dodrukiem pieniądza fiducjarnego. I to właśnie ten fakt spowodował, że kryptowalutom zaczęli przyglądać się regulatorzy. Regulacje mają na celu ochronę inwestorów przed ryzykiem oraz o rzetelnych informacjach na temat danej inwestycji.

KYC (Know Your Customer)

Procedura KYC jest to nic innego jak zbiór informacji o kliencie. Procedura KYC pozwala ustalić tożsamość, wiarygodność klienta oraz jego profil transakcyjny, Głównym założeniem KYC jest zapobieganie przekrętom, wymuszeniom finansowym oraz finansowania terroryzmu.

AML (Anti-Money Laundering)

Procedura AML polega na podjęciu przez giełdę lub inny podmiot świadczący usługi finansowe działań, które mają na celu wyeliminowanie prania brudnych pieniędzy. W tym celu tworzy się specjalne wydzielone komórki lub działy, które przeprowadzają procesy minimalizujące procedery przestępcze. Głównym celem jest zabezpieczenie systemu finansowego przed różnego rodzaju naruszeniami. Działania AML są często podstawa do wszczęcia postępowania wobec podejrzanej osoby lub podmiotu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro sklep | prognoza dolara | akcje pgnig cena | giełda lotos | kurs zloty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here