Naga MarketsJanet Yellen podczas przemówienia w UMASS. |źródło: www.businesinsider.com
Janet Yellen podczas przemówienia w UMASS. |źródło: www.businesinsider.com

O czwartkowym przemówieniu Janet Yellen już dziś pisaliśmy. Jastrzębia wymowa słów prezes Fed zaskoczyła co poniektórych i dodała wiatru w żagle dolarowym bykom. Jednak koniec przemówienia Yellen przyniósł nieoczekiwane wydarzenie.


Niemile było patrzeć zebranym na University of Massachusetts jak pod koniec swojego 23 stronnicowego przemówienia prezes Fed Janet Yellen zaczęła mieć kłopoty z dokończeniem zdania. Słuchacze przyznawali, że Yellen wyglądała jakby miała za chwilę stracić przytomność. Całe zajście uchwyciły, zawsze obecne na tego typu spotkaniach kamery.

Yellen skończyła w sierpniu 69 lat, a od ponad roku zasiada na fotelu prezesa Fed. Jest to z całą pewnością bardzo odpowiedzialna funkcja, którą pełniąc zawsze trzeba ważyć dobierane słowa. Przewodniczący Rezerwy Federalnej jest bowiem non stop śledzony i słuchany przez niezliczone obiektywy kamer i mikrofony, a także miliony inwestorów próbujących wywnioskować z pojedynczych zdań przyszłe działania banku centralnego największej gospodarki na świecie.

W krótkim oświadczeniu wydanym po feralnym przemówieniu Rezerwa ogłosiła, że prezes Yellen już czuje się dobrze. Winę za słowne potknięcie miało ponosić zwyczajne odwodnienie po długiej przemowie oraz ostre światło reflektorów umieszczonych w sali. Pozostaje nam wierzyć w zapewnienia Fed, jakoby po krótkiej przerwie i wizycie lekarskiej Janet Yellen powróciła do swoich zwyczajowych obowiązków oraz życzyć zdrowia Pani Prezes.

Ostatnie minuty przemówienia można zobaczyć na poniższym wideo:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJedna z największych firm bitcoinowych w tarapatach
Następny artykułGBPAUD – wybicie z kanału wzrostowego
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here