Naga Marketsgrecja-kryzys
źródło: flickr.com

Grecja potrzebuje redukcji zadłużenia sporo wykraczającej poza to co było przygotowane do rozważenia przez partnerów ze strefy Euro. To wszystko z powodu dewastacji w sytuacji ekonomicznej i bankowej, która miała miejsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Powyższe wynika z poufnego badania przeprowadzonego przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy, do którego dotarł Reuters.

Aktualna analiza zadłużenia została rozesłana rządom strefy euro późnym poniedziałkiem, godziny po tym jak Ateny i ich 18 partnerów zgodziło się rozpocząć negocjacje dotyczące trzeciego programu pomocowego w wysokości 86 miliardów euro w zamian za zaostrzenie reform oszczędnościowych i strukturalnych.

“Dramatyczne pogorszenie odnoszące się do zrównoważenia zadłużenia wskazuje na potrzebę pomocy w dużo większej skali niż rozważano do tej pory, a także na to co zaproponowane zostało przez Europejski Mechanizm Stabilności” – czytamy w raporcie MFW.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z raportu wynika, że kraje europejskie będą musiały dać Grecji 30-letni okres karencji na obsługę całego zadłużenia, włączając w to nowe pożyczki z bardzo dramatycznym wydłużeniem zapadalności lub wyraźnie dofinansować grecki budżet albo też zaakceptować głębokie ‘cięcia’ w pożyczkach udzielanych Atenom.

Jak widać rozwiązań jest kilka, jednak w ostatnim czasie jesteśmy świadkami ciągłych zmian i niekończących się pomysłów na zażegnanie kryzysu w Grecji. Każdy z nich posiada jednak swoje wady i zalety, z przewagą tych pierwszych, a ponadto rząd w Atenach w dość specyficzny sposób podchodzi do negocjacji. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

Śledźcie na żywo to co dzieje się nie tylko w Grecji, ale na całym rynku Forex.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here