Naga MarketsCo przyniesie kwiecień w kontekście kursów walut? Koronawirus okazał się być mocnym stress-testem, który odsłonił ukrywane problemy. Czy czekają nas globalne problemy z długiem korporacyjnym i co to może oznaczać dla przeciętnego spekulanta? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Rogalski (BOŚ): Dolar w górę w kwietniu, a S&P 500 w dół

Obligacje CDO, papiery strukturyzowane oparte o dług, były przyczyną kryzysu w 2008 roku. Dobre papiery były pakowane ze złymi i sprzedawane jako dobre. Obecnie ten sam problem dotyczy również papierów strukturyzowanych, ale opartych o pożyczki.

Jak dobrze wiemy obecny kryzys dotyka szeregi przedsiębiorstw, rozrywa globalne łańcuchy dostaw, co zmniejsza wzajemne zaufanie pomiędzy firmami, a w konsekwencji zmniejsza jakość długów – powiedział analityk BOŚ.

Koronawirus odkrył wiele ukrytych problemów, które obecnie wypływają na powierzchnie i mogą stać się bardzo toksyczne dla rynków finansowych. W marcu indeksy zrobiły ruch w kształcie litery „V”, a obecnie analityk oczekuje kontynuacji spadków w związku z utrzymującym się strachem i obawami, co do przyszłości.

Trump powiedział, że czekają nas bardzo trudne dwa tygodnie. Nie widać za bardzo optymizmu wśród inwestorów. Indeks S&P 500 najprawdopodobniej spadnie do poziomu 2385 w najbliższym czasie, a do końca kwietnia sprzedający przetestują dołek z 23 marca na poziomie 2190. Dolar wspina się powoli do góry, widać wytracenie tempa w ostatnim czasie. Jednak uważam, że na fali globalnego zamieszania dolar będzie rósł dalej – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here