Naga Markets

Problemy Warrena Buffetta. Berkshire Hathaway z największymi spadkami od 2009 rokuBerkshire Hathaway, wehikuł inwestycyjny zarządzany przez Warrena Buffetta, zanotował w czerwcu największy spadek od lutego 2009 roku. W ubiegłym miesiącu spadek wyceny wyniósł 13,6%, co pokazuje jak złe są obecnie nastroje na rynku. Warto przypomnieć, że największym udziałem w portfelu Berkshire dalej cieszy się Apple.

Berkshire Hathaway w dół o 13,6%

Warren Buffett, znany również jako wyrocznia z Omaha, to zdecydowanie jeden z najbardziej rozpoznawalnych inwestorów na świecie. W oczach wielu uchodzi on za geniusza branży, jednak nawet jemu ostatnie tygodnie przysporzyły problemów.Berkshire Hathaway zaliczył bowiem spadek wyceny w czerwcu aż o 13,6%, co jest najgorszym wynikiem od lutego 2009 roku, tak więc czasu światowego kryzysu finansowego, związanego z upadkiem Banku Lehman Brother’s.

Problemy Warrena Buffetta. Berkshire Hathaway z największymi spadkami od 2009 roku
Dynamika zmian cen Berkshire Hathaway i S&P 500 w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Co warte podkreślenia, w tym czasie szeroki rynek, wyrażony za pomocą indeksu S&P500, zanotował spadek o 8,4%. Potwierdza to więc zasadę, że nie da się pokonywać rynku za każdym razem, o czym niejednokrotnie przypominają eksperci.

Handluj CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Spadek o 23% od szczytów

Obecna wycena Berkshire Hathaway (notowanego na NYSE) to 414 148,0 USD, co przekłada się na kapitalizację wynosząca blisko 610 mld dolarów. Od swoich szczytów z marca 2022 spółka zanotowała spadek o blisko 23%, choć końcem czerwca jej wycena zbliżała się nawet do 400 000 dolarów.

Wśród spółek, które posiada w swoim portfela wehikuł inwestycyjny Buffetta, wymienić należy m.in. Apple, Bank of America, Coca-Cola, Chevron, American Express Company, czy też Kraft Heinz. Jak więc widać, są to znane na całym świecie marki.

NED

Warto wskazać, że szczególnie duży udział w portfelu prezentuje gigant IT, czyli Apple. Spółka ta odpowiada za blisko 40% portfela, podczas gdy kolejna spółka w zestawieniu (Bank of America) odpowiada za „zaledwie” 9,9%.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | aktualny kurs korony czeskiej | notowania s&p 500 | kurs rubla prognozy | pgnig notowania akcji | giełda mbank | cd projekt giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here