Naga MarketsHandel wszystkimi akcjami i instrumentami pochodnymi na giełdzie Euronext został dziś wstrzymany na trzy godziny. Była to najdłuższa przerwa od dwóch lat. Odpowiedzialne za nią były problemy techniczne z oprogramowaniem. Mimo, że handel akcjami i pochodnymi został już wznowiony, to jednak wznowienie obrotu warrantami i certyfikatami nie zostało jeszcze nawet zaplanowane.

Problemy techniczne zaburzają działanie giełd

Warto w tym miejscu przypomnieć, że to nie pierwszy tego typu przypadek w ostatnim czasie. Giełda Papierów Wartościowych w Tokio wstrzymała obrót na cały dzień 1 października. Główna giełda w Meksyku, Bolsa Mexicana de Valores, wstrzymała handel 9 października. Niemiecki operator Deutsche Boerse AG miał aż dwa duże przestoje w tym roku (w kwietniu i lipcu), które utrudniły handel instrumentami pochodnymi i akcjami w kilku krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Dla Euronextu poniedziałkowy przestój jest najdłuższym od czasu wstrzymania obrotu 29 października 2018 r., z powodu problemu technicznego związanego z tym, co firma nazywa “narzędziami monitorowania rynku”. We wrześniu 2019 roku, Euronext wstrzymał również obrót opcjami na akcje w Amsterdamie, Brukseli i Paryżu.

– W ciągu ostatnich 12-18 miesięcy zaobserwowaliśmy szereg problemów technicznych związanych z technologią – powiedział w radiu Bloomberg Michael Hewson, główny analityk rynku w CMC Markets UK Plc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBitcoin nadal we wczesnej fazie rozwoju. Do tej pory kupiło go 7% Amerykanów
Następny artykułProkuratura złoży zażalenie na działanie sądu! Chodzi o sprawę Romana Giertycha
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here