Naga MarketsProblem z płynnością wygasających futuresów na ropę? FXCM wprowadza rozwiązanieMajowe kontrakty futures na ropę naftową WTI zostaną zapamiętane przez wielu traderów, zwłaszcza tych, którzy mieli pozycję długie. Po raz pierwszy w historii ich notowania osunęły się na ujemne poziomy, gdzie ropa WTI kosztowała nawet -40 dolarów za baryłkę. Dzięki nowym produktom brokera FXCM, traderzy spekulujący na ropie będą mogli teraz uniknąć problemów wynikających z niskiej płynności na wygasających kontraktach terminowych.

  • Nowe produkty UKOilSpot i USOilSpot ochronią przed potencjalnie niską płynnością
  • Kontrakty CFD na ropę odzwierciedlają cenę spot ropy WTI oraz Brent
  • Za trzymanie pozycji przez noc pobierana jest opłata

CFD na ropę WTI i Brent od FXCM

Broker FXCM ogłosił dziś wprowadzenie na rynek produktów UKOilSpot i USOilSpot CFD. Te dwa nowe produkty będą odzwierciedlać obecną cenę spot ropy West Texas Intermediate (WTI) oraz Brent Crude. Klienci mogą dzięki nim pozostawiać otwarte pozycje na czas nieokreślony i unikać potencjalnie niskiej płynności w dniach poprzedzających wygaśnięcie kontraktu.

Klienci mają teraz do wyboru dwie opcje. Mogą handlować bieżącymi kontraktami, USOil i UKOil, które wygasają co miesiąc, ponieważ bazują na kontraktach futures. Alternatywnie, handel może odbywać się na instrumentach USOilSpot i UKOilSpot, które nie wygasają.

Zarówno UKOilSpot, jak i USOilSpot mają takie same wielkości kontraktów CFD i koszty pipsa, jak kontrakty CFD Futures Oil u brokera FXCM. Produkty spot charakteryzują się opłatą za utrzymanie pozycji pobieraną codziennie po godzinie 17:00 czasu EST, podczas gdy istniejące produkty futures nie mają takich opłat.

– W związku z niedawnym spadkiem cen ropy wielu traderów zastanawia się dwa razy, który produkt wybrać do handlu, gdy chce spekulować. Wraz z rozszerzeniem naszej oferty dla ropy naftowej, FXCM zaspokaja rosnący popyt na handel na tym rynku, zapewniając jednocześnie handlowcom możliwość ograniczenia ryzyka związanego z rynkami futures – powiedział Brendan Callan, CEO FXCM.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here