Naga MarketsToday in USA- z Boguszem Kasowskim i Janem Kotowskim - 30.04.2019 r.Today in USA jest programem, którego celem jest przygotowanie inwestorów do sesji giełdowej w USA prowadzonej przez doświadczonego analityka rynków finansowych – Bogusza Kasowskiego. Tym razem jego gościem był Jan Kotowski z Admiral Markets, z którym prowadzący poruszał wiele istotnych tematów makroekonomicznych o realnym wpływie na aktualną sytuację geopolityczną. 


Today in USA – program jest przygotowaniem do sesji giełdowej w USA, jednak biorąc pod uwagę specjalistyczną i makroekonomiczną wiedzę zaproszonego gościa podczas czwartkowej emisji programu (14.02) dr. Przemysława Kwietnia, Głównego Ekonimistę XTB spotkanie miało charakter dyskusji na tematy geopolityczne i rynkowe mogące wpłynąć na kondycję amerykańskiej giełdy w średnim terminie.

O czym w programie?

W trakcie wtorkowego programu “Today in USA” Bogusz Kasowski i Jan Kotowski rozmawiali na temat obecnej, nieciekawej sytuacji gospodarczej w Wenezueli, gdzie w wyniku hiperinflacji niemal niemożliwe jest kupienie czegokolwiek za lokalną walutę. Omówiona została także obecna sytuacja na notowaniach ropy naftowej, która w wyniku doniesień o próbach zamachu stanu w Wenezueli zyskiwała dziś na wartości.

Kolejnym z poruszonych dziś tematów był pozew Donalda Trumpa przeciwko Deutsche Bank  i Capital One Financial. Całą sprawa jest ciekawa z tego względu, że dwie komisje senackie prowadzone przez Demokratów wystąpiły do tych dwóch banków, żeby odtajniły finanse Trumpa. Cały pozew wygląda więc jak próba zablokowania działań mających na celu odtajnienie wcześniejszych działań amerykańskiego Prezydenta.

Poznaliśmy także kwartalne wyniki oraz analizę obecnej sytuacji na notowaniach Google. Tesla ogłosiła natomiast obniżkę kosztów swoich paneli solarnych i sprzętu peryferyjnego. Oprócz tego omówiono również obecną sytuację Seagate, Amgen, Apple, Santander Consumer USA, MasterCard oraz McDonalnd’s.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKanada: Słaby odczyt PKB. Jak reaguje CAD?
Następny artykułGPW do 2022 r. chce osiągnąć przychody na poziomie 470 mln zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here