Naga MarketsMiniony tydzień zakończył się testem rejonu 10000 pkt i wyraźną słabością niemieckich byków. Rozpoczęty właśnie miesiąc maj będzie wolny zarówno od posiedzeń EBC jak i FED dlatego większe znaczenie będą tu miały wystąpienia publiczne przedstawicieli banków oraz dane makroekonomiczne (szczególnie dotyczące amerykańskiego rynku pracy).

Poniedziałkowa sesja pod nieobecność niektórych inwestorów (święto w Wielkiej Brytanii, majówka w Polsce) rozpoczęła się dla DAX optymistycznie i po niespełna 2 godzinach indeks zyskuje prawie 1%. Na wykresie DAX future nadal sytuacja nie jest zła i obecny ruch spadkowy przybrał formę spadkowej flagi. Zgodnie z definicją flaga jest formacją kontynuacji wcześniejszego trendu i skierowana jest przeciwnie do ruchu jaki pojawi się po jej przebiciu. Biorąc to pod uwagę obecnie znacząco zyskał na znaczeniu opór 10275 pkt. Ten poziom obecnie wzmocniony jest właśnie przez górne ograniczenie kanału spadkowego. Jeżeli uda się popytowi wyjść ponad ten poziom to wkrótce może być przetestowany rejon 10500 pkt. Najbliższe wsparcia usytuowane są na poziomach: 10100 pkt, 10000 pkt.

Otwórz pozycję na indeksie DAX na rachunku brokera XTB.  X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs.

Wykres DAX future dla interwału H4.
Wykres DAX future dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here