Naga Marketslogo-societe-generale-1

Według analityków Societe Generale, EUR/USD ma szanse na dalsze osunięcia, co sugerują “znaki” widoczne zarówno na wykresie dziennym jak i tygodniowym. Więcej szczegółów w poniższej analizie.


Para EUR/USD osiągnęła niedawno szczyty, które pokrywają się górnym ograniczeniem kanału wzrostowego, po czym nastąpiło cofnięcie.

Gdybyśmy spojrzeli na wykres tygodniowy i nanieśli na niego wskaźnik MACD, to okazałoby się, że jego wskazania znajdują się bardzo blisko oporu. To z kolei może sugerować, że siła wzrostów jakie widzieliśmy od początku grudnia ubiegłego roku została już wyczerpana. Ponadto obecnie cena znajduje się pod 20-tygodniową wykładniczą średnią kroczącą, a to mówi nam o wpływie trendu spadkowego.

Na koncie Active STP w HFT Brokers, po raz kolejny obniżona została prowizja!

Obecnie znajdujemy się blisko dolnego ograniczenia kanału, a mianowicie w okolicach 1.1000 – 1.0095. Dodatkowo na wkskaźniku RSI naruszona została linia wsparcia, co może sugerować, że ruch spadkowy jeszcze potrwa.

Jednocześnie jeśli doszłoby do przełamania wsparcia przy 1.1000 – 1.0950, być może ewentualny re-test sięgnie poziomu 1.08, gdzie widoczne. są styczniowe dołki. Alternatywnie, popyt może zaprowadzić kurs EUR/USD do oporu przy 1.1150.0224-EURUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here