Naga MarketsSpółka Prime Car Management S.A. to jednostka dominująca grupy kapitałowej działającej na rynku flotowym pod marką Masterlease.

prime car management
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas czwartkowej sesji o niemal 40% przy gigantycznych obrotach. Powodem takiego stanu rzeczy była informacja o ogłoszeniu wezwania na akcje przez PKO Leasing. Cena w wezwaniu została ustalona na 11,38 zł czyli sporo powyżej środowego zamknięcia. Nie dziwi więc natychmiastowe dobicie kursu do wskazanej ceny w wezwaniu. PKO Leasing zamierza przejąć w ten sposób wszystkie akcje. Wezwanie ma miejsce w dobrym momencie, gdyż spółka od początku roku zaliczyła gigantyczne spadki. Powodów można szukać choćby w wynikach finansowych. Po trzech kwartałach bieżącego roku PCM miał 9 mln zł zysku netto, wobec 30 mln zł w ubiegłym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Poranny przegląd GPW – PCC Rokita, Monnari, Impexmetal

Grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety i innych środków żywnościowych posiadających właściwości wspomagające zdrowie.

master pharm
źródło xStation 5

Spółka notuje w ostatnim czasie bardzo udany okres, który pozwolił na sięgnięcie po nowe maksima trwającej od kilku miesięcy zwyżki. Powodem wzrostów był zbliżający się raport z wynikami za trzeci kwartał i spore oczekiwania co do wyników. Okazało się, że spółka odnotowała od początku roku 7,15 mln zł zysku netto. Wynik wygląda imponująco, gdyż przed rokiem było to zaledwie 3,8 mln zł. Zysk operacyjny wzrósł niemal dwukrotnie, a przychody ze sprzedaży sięgnęły 52,01 mln zł, wobec 41,03 mln zł rok wcześniej. W komentarzu do wyników pojawiły się zapewnienia, że spółka przewiduje dużą dynamikę wzrostu wyników w całym 2018 roku, a także podtrzymuje zainteresowanie akwizycjami. Na wykresie kurs zdaje się zmierzać do okolic wcześniejszych dołków czyli w rejon 5,50 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here