Naga MarketsSpółka Prima Moda w swojej ofercie posiada obuwie damskie, męskie, torebki, środki konserwacji do obuwia, galanterię skórzaną. Posiada wiele salonów firmowych w prestiżowych lokalizacjach w centrach handlowych w największych miastach w Polsce.

primamoda w1

Wykres tygodniowy pokazuje, że mamy do czynienia z długotrwałym trendem spadkowym. Pod koniec lutego doszło do dynamicznego wybicia linii trendu. Można to potraktować jako wstępny sygnał poprawy, który nie zdołał jednak doprowadzić do zmiany układu dołków i szczytów. Wzrosty zatrzymały się nawet nie w rejonie 3 zł czyli kluczowym ekstremum ale już na poziomie szczytu z lutego ubiegłego roku czyli okolicach 2,25 zł. Od tego czasu trwają spadki, które ze względu na słabą dynamikę oraz poprzedzające je mocne wybicie, można traktować jako korektę. Jeżeli rzeczywiście tak jest to powinna się ona zakończyć w strefie wsparcia 1,35 – 1,42 zł. Zejście niżej nie musi negować wspomnianego wybicia ale pokaże słabość kupujących i zwiększy szanse na dalsze osuwanie się ceny nawet do poziomu ostatnich minimów czyli okolic 1 zł. Ostatnie 2 tygodnie tworzą formację objęcia hossy, problem w tym, że tydzień wzrostowy odznaczał się sporo niższymi obrotami niż tydzień spadkowy, dlatego też warto podchodzić z rezerwą do tej formacji.

primamoda d1

Na wykresie dziennym warto przyjrzeć się trwającej korekcie. Porusza się ona w kanale spadkowym, w którym główną role odgrywa górna krawędź. Aktualnie cena ją testuje. Wybicie kanału byłoby wstępnym sygnałem poprawy sytuacji i być może doprowadziłoby do wzrostów w rejon ostatniego szczytu ruchu spadkowego czyli 1,67 zł. Dopiero wybicie tego poziomu zmieniałoby układ ekstremów na wzrostowy. Ciekawostką są najwyższe od kilku miesięcy obroty, jakie pojawiły się właśnie w strefie wsparcia, nie muszą jednak one wcale oznaczać wejścia większego kapitału. W zamówieniu poproszono o spojrzenie fundamentalne. Patrząc na wyniki netto oraz zysk operacyjny, nie ma powodów do zachwytu. Nie cieszy także poziom zadłużenia, który powoli wzrasta i jest wyższy niż średnia dla sektora. W połowie sierpnia zostały opublikowane wyniki za drugi kwartał, które okazały się dość neutralne. Jeden z domów maklerskich oceniających te wyniki wskazał na zbyt wysokie koszty stałe spółki, które wprawdzie maleją, ale dynamika tych zmian jest zbyt wolna aby znacząco wpłynąć na poprawę wyników w najbliższym czasie. Podsumowując, nie zachwyca ani technika ani fundamenty, choć kurs znajduje się niewątpliwie w ciekawym położeniu.

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza Ichimoku EURUSD, USDJPY, USDCAD 7 września 2015
Następny artykułFlash giełdowy 7 września
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

  1. Witam!
    Na wykresie KGHM można było niedawno dostrzec lukę wyczerpania trendu spadkowego. Bardzo proszę o analizę tej spółki. 😀
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here