Naga MarketsGdyby uśrednić obraz rynku WTI  (z perspektywy interwału tygodniowego, dziennego i H4), można uznać, że cena kilka dni temu wyłamała strefę oporu 71.80-72.80 i w takim razie dopóki znajduje się powyżej strefy, strategiczna przewaga leży po stronie kupujących.

Jeżeli jednak przyjrzymy się sytuacji na niższych interwałach podaż  nie składa rąk i próbuje kontratakować (szczegóły na wykresach). Zwróćmy uwagę na doji z dnia wczorajszego (wykres dzienny). Doji spełnia kryteria tzw. „świecy wysokiej fali” i wskazuje na szczególne natężenie rynkowej walki. W tym kontekście do czasu nim cena przebywa w obszarze wyznaczonym przez piny wczorajszej doji wysokiej fali, wynik bieżącej walki należy uznać za sprawę otwartą.

Natomiast patrząc na rynek WTI całościowo i zgodnie z zasadą zmiany biegunów, powtórzę – dopóki cena nie zaneguje wyłamania strefy oporu w okolicach 71.80 – 72.80, popyt dysponuje strategiczna przewagą.

Wykres z interwału h1 z platformy XTB zestawiam z wykresami dwóch brokerów – AXI Trader i Admiral Market. Chcę w ten sposób pokazać jak różne pory otwierania rynku WTI u pośredników handlu (czyli brokerów) wpływają (przynajmniej z krótkoterminowej perspektywy) na obraz rynku. Widać wyraźnie, że wczorajsza doji (wykres dzienny) mocno “poturbowała” strukturę ceny na niższych interwałach w zależności od pory zamknięcia i ponownego otwarcia rynku.

Jako trader byłbym za bardziej ujednoliconym kwotowaniem tak ważnego rynku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here