Naga MarketsRynek dostarcza nam coraz więcej informacji na temat zachowania ceny po wyłamaniu istotnego wsparcia w okolicach 1.1530.

To, czy są to informacje, które kwalifikują się na koncepcje zagrań, antycypacje i … same zagrania, musi pozostać działaniem indywidualnym każdego tradera akceptującego taki model strukturyzacji zachowania ceny.

Przy tym wszystkim pamiętajmy, że struktura ceny buduje się mozolnie i każda kolejna świeca będzie informacją, która rzuci światło na poprzedni układ (który wynika z wyłamania 1.1530).

To wynika z zasady koła hermeneutycznego w analizie price action. Wyjścia z “koła” w stronę wiedzy absolutnej nie ma, tzn. moim zdaniem, nigdy nie wiemy na pewno, co zrobi cena.

Z tego powodu, tak często podkreślałem (w czasach, gdy zdarzało mi się wykonywać analizy ogólno-dostępne), że właśnie jako analityk, który coś “wie” o swojej metodzie, “nie wiem, co zrobi cena”.

Z rozmów, które czasem odbywam z traderami, widzę, że wielu uważa, iż wie z całą pewnością, co zrobi cena.

Nie chcę mieć z takim podejściem nic wspólnego.

Dla mnie to odpowiednik dogmatyzmu filozoficznego w dziedzinie metafizyki (np. materializm, idealizm), a mi bliższy jest pascalowski sceptycyzm w połączeniu z teorią wiedzy I. Kanta (i jego kontynuatorów).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here