Naga Markets webinar


W swoim spojrzeniu z perspektywy ascetycznej wersji price action ograniczę się dzisiaj do dwóch interwałów.

Wykres dzienny

Podaż spadkową luką z początku tygodnia odrzuciła cenę od bariery S/R w okolicach 12.850 i dopóki luka kontroluje (trzyma) cenę, stroną inicjatywną jest podaż. Lecz zwróćmy uwagę, że popyt odpowiadając formacją pin bar (broniącą okolic kolejnej ważnej strefy S/R – ok. 12.500/12.550),  próbuje odwrócić sygnał sprzedaży. Mamy więc dwa sprzeczne sygnały price action na interwale dziennym. Wnioski?

  1. Warunkiem potwierdzenia sygnału sprzedaży ( i tym samym otworzenia przestrzeni rynkowej 12.550 – 11.900), jest wyłamanie poniedziałkowej świecy pin bar. Do tego czasu sytuacja jest niejasna.

 2. Warunkiem powrotu kupujących jest zamknięcie spadkowej luki. Do tego czasu sytuacja jest niejasna ze wskazaniem na druga siłę.

A więc „rzut kostką” czy zasada „brak pozycji jest pozycją”? Każdy trader ma swój rozum i wolę, a przywołując zdanie niala Fullera warto przypomnieć, iż dążąc do bycia profesjonalnym traderem

musimy „wziąć pełną odpowiedzialność za każdy swój ruch na rynku”.

 Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Panie Zbyszku, rzut kostką mogą preferować tylko takie osoby, które mają problem z ogarnięciem swojej dyscypliny i tak jak większość osób handlujących walutą otwierają pozycję, bo im się wydaje, że ruch będzie w tę stronę. Słowo klucz – wydaje. Pozdrawiam, i próbujmy dalej okiełznać ten rynek.. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here