Naga MarketsPatrząc na złoto na wykresie dziennym widzimy ładny trend wzrostowy z poziomu $1050 za uncję, a trwający już siódmy miesiąc. Obecnie cena skorygowała nieco ze szczytu po $1375 i nastąpiło cofnięcie do $1320/25 skąd startują dwa długie knoty (czwartek-piątek minionego tygodnia). Co ciekawe, piątkowy pinbar to jednocześnie świeca wewnętrzna (tzw. inside-bar). Dziś również zmienność (na tę chwilę) nie powala.

Złoto na wykresie dziennym
Złoto na wykresie dziennym

Średnie sygnalizują, że możemy mieć w tym miejscu do czynienia z krótkoterminową akumulacją i wzrostami w kierunku ponownego testu $1375. Po drodze strefa podaży $1355/60. Uwaga wybicie dołem z inside-bara nie oznacza, że nie wejdą kupujący niżej, gdzie mamy kolejne poziomy techniczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprawdź scenariusze dla innych instrumentów podczas przeglądu Price Action na żywo w środę o godzinie 9:00.

Wariant alternatywny to przebicie najbliższych poziomów wsparcia i spadek poniżej $1310. Wtedy może się okazać, że cena skoryguje do kolejnego poziomu wsparcia w pobliżu dziennej średniej 200.

A co PA mówi Wam o złocie? Proszę dajcie znać w komentarzach.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Wg PriceAction jak dla mnie złoto powinno iść do góry. Wybicie lokalnego szczytu, korekta i kolejny szczycik – książkowa sekwencja. Jeśli popyt się teraz nie załamie to niedługo powinniśmy zobaczyć rejony co najmniej 1385-1405.

  2. @mtrader – jeśli się nie mylę (choć z Elliotta jestem raczej laikiem), to kolejny impuls up byłby 5-ką obecnej fali wzrostowej i czekalibyśmy wtedy na większą korektę typu a-b-c.

    Pozdrawiam

  3. Ostatnia sekwencja w tym trendzie wzrostowym – od wsparcia przypomina strukturę impulsu – wpisując go w kanał – powinno być jeszcze próba wyższego szczytu… – jeśli kupującym się to uda… cena może osiągnąć 1400-1410$… i tam pewnie by już zawracała powoli głębszą korektą… dywergencje powstające przy takim scenariuszu – wzmocnią sygnał korekty lub… zmiany trendu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here