Naga MarketsPrezydent pogrążonej w kryzysie Wenezueli, osłabionej ekonomicznie wskutek zachodnich sankcji, z szalejącą hiperinflacją, Nicolas Maduro, od kilku lat ratunku szuka m.in. w blockchainie – niespełna 2 lata temu ogłosił powstanie kryptowaluty o nazwie Pedro, która do sprzedaży trafiła pod koniec zeszłego roku. W wyemitowanym 6 listopada w ogólnokrajowej telewizji materiale wideo, Maduro, skupiający się głównie na wychwalaniu Pedro, wyświadczył niedźwiedzią przysługę producentowi portfeli sprzętowych – firmie Trezor.


Maduro promuje sprzęt Trezor zachwalając jednocześnie Petro

Wspomniany materiał wideo został opublikowany na oficjalnej stronie prezydenta Maduro (można go obejrzeć w całości tutaj) i we fragmencie od 40 minuty zatytułowanym „Spółki prywatne związane z kryptowalutami działają na terenie Wenezueli” widać jak na stoisku firmy z brandingiem Trezor, Maduro spotyka się z przedstawicielami firmy Trezorvenezuela – podającej się za przedstawiciela Trezor w Wenezueli, a następnie ogląda i prezentuje widzom jedno  z urządzeń. Firma ta posiada swój profil na Facebooku oraz Instagramie.

Zobacz również: Wenezuela rozważa przechowywanie rezerw walutowych w kryptowalutach

Wygląda jednak na to, że powyższa informacja nie jest na rękę samej firmie Trezor, gdyż jej przedstawiciel zapewniał, iż nic nie wie na temat opisanego powyżej zdarzenia. Co więcej, z wiadomości opublikowanej na oficjalnym profilu Trezora na Twitterze, firma zarzecza jakoby spółka, której przedstawiciele pojawiają się we wspomnianym materiale filmowym w stacji VTV, była z nią oficjalnie powiązana.

„Aby wyjaśnić całą sytuację, nie mamy w Wenezueli żadnych sprzedawców detalocznych (http://trezor.io/resellers/) oraz nic nam nie wiadomo na temat [pokazywanych] targów technologicznych. Obecnie badamy tę sprawę.”

Z komentarzy jakie pojawiły się w internecie wynika, że firma pokazana w wenezuelskiej telewizji w obecności prezydenta tego kraju sprzedaje sprzęt marki Trezor bez licencji. Wygląda więc na to, że w przypadku dystrybucji sprzętu do przechowywania kryptowalut, podobnie jak w innych dziedzinach życia w Wenezueli panuje „wolna amerykanka”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here