Naga MarketsPrezydent Ukrainy odrzuca ustawę dot. regulacji kryptowalut. Chce wprowadzić poprawkiPrezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opóźnił podpisanie ustawy, która ustanowiłaby ramy regulacyjne dla aktywów cyfrowych na terenie kraju. Projekt ustawy, zatytułowany „O aktywach wirtualnych”, został zatwierdzony przez parlament 8 września. Jednak zgodnie z oświadczeniem wydanym 5 października przez kancelarię prezydenta, Zełenski odesłał ustawę z powrotem do parlamentu wraz z kilkoma proponowanymi poprawkami.

  • Zdaniem Zełeńskiego tworzenie nowego organu regulacyjnego odpowiadającego za monitorowanie rynku cyfrowych aktywów będzie zbyt kosztowne i jest niepotrzbne
  • Zamiast tego kontrolą branży powinna zająć się już istniejąca, lokalna komisja nadzoru finansowego
  • Ukraina obok Rosji znajduje się w czołówce krajów najchętniej przyjmujących bitcoina
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty powinny być regulowane przez komisję papierów wartościowych, a nie nowy organ

Zgodnie z oświadczeniem, głównym powodem sprzeciwu prezydenta wobec ustawy w jej obecnym kształcie jest kosztowność utworzenia nowego organu regulacyjnego dla nadzoru nad aktywami cyfrowymi:– Zgodnie z przepisami, regulacja rynku aktywów wirtualnych ma być prowadzona przez różne organy państwowe w zależności od rodzaju tych aktywów, w szczególności poprzez utworzenie nowego organu wykonawczego. Utworzenie nowego organu, zgodnie z założeniami ustawy, będzie wymagało znacznych nakładów z budżetu państwa – napisano w oświadczeniu.

Zamiast tworzyć odrębną agencję wykonawczą zajmującą się aktywami cyfrowymi, Zełenski proponuje objąć je nadzorem istniejącej Narodowej Komisji Papierów Wartościowych i Rynku Giełdowego, która zgodnie ze swoim statutem „podlega Prezydentowi Ukrainy i odpowiada przed Radą Najwyższą”.

Sprzeciw prezydenta wydaje się odzwierciedlać poszukiwanie przez władze ukraińskie najbardziej praktycznego wdrożenia systemu regulacji aktywów cyfrowych, a nie odwrócenie przyszłościowego stanowiska kraju w sprawie kryptowalut.

Według Global Crypto Adoption Index 2020, Ukraina znajduje się w grupie krajów, w których kryptowaluty są najchętniej przyjmowane przez obywateli i biznesy. W czołówce znajduje się również Rosja i Wenezuela.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji orlen | pekao akcje opinie | cena akcji orlen | ccc kurs akcji | kurs akcji kghm | pzu akcje prognozy | azoty cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here