Naga MarketsXi Jinping, prezydent Chin

Chiński prezydent Xi Jinping powiedział w przemówieniu w tym tygodniu, że blockchain – technologia leżąca u podstaw bitcoina – ma “przełomowe” zastosowania.

“Nowa generacja technologii reprezentowana przez sztuczną inteligencję, Internet przedmiotów i blockchain przyspiesza przełomowe zmiany w gospodarcze” – powiedział w w tym tygodniu szef ChRL. Xi podkreślił również, że Chiny powinny skupić się na rozwoju technologicznym i stać się globalnym centrum nauki i innowacji.

Bitcoin jest pierwszą i najbardziej znaną aplikacją blockchain. Technologia ta eliminuje potrzebę korzystania z usług pośrednika zewnętrznego, takiego jak bank, poprzez szybkie stworzenie bezpiecznego i stałego rejestru transakcji między dwiema stronami. Spekulacje o ogromnym, ale wciąż w dużej mierze niesprawdzonym potencjale pomogły w gwałtownym wzroście cen BTC w zeszłym roku.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Pekin skutecznie zahamował handel monetami cyfrowymi w kraju, a we wrześniu oficjalnie zakazał sprzedaży nowych żetonów cyfrowych w ramach procesu “ICOt”. Kraj ten pozostaje jednak ośrodkiem działań na rzecz rozwoju technologii blockchain. Kilka nowych przedsiębiorstw współpracuje z lokalnym rządem chińskim w celu zbadania lub wdrożenia nowych rozwiązań.

Delegacja około 100 do 200 osób poleciała z Chin do Nowego Jorku na początku tego miesiąca, aby wziąć udział w konferencji “Blockchain Without Borders”, która przyciągnęła 650 osób i przeprowadziła co najmniej dwa panele w języku chińskim.

Blockchain jest również dwukrotnie wymieniany w planie pięcioletnim chińskiej Rady Państwa, który został wydany w 2016 roku. “Od początku XXI wieku światowa nauka i innowacje technologiczne wkroczyły w bezprecedensowy okres intensywnych działań”, powiedział Xi w swoim przemówieniu. “Nowa runda rewolucji naukowej i przemysłowej rekonstruuje światową mapę innowacji i przekształca światową strukturę gospodarczą”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here